Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy emelt...

Hogyan zajlik egy emelt szintű szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

Még sosem emelteztem, most az őszi érettségi időszakban tervezem, hogy csinálok egyet. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyiben másabb mint egy középszint? Mennyivel komolyabb? Hogyan zajlik a felelet? Minden tárgynál ugyan úgy zajlik a pontozás, ugyan azon szempontok szerint? Minden tárgynál fontos a "problémaközpontú" megközelítés, vagy inkább csak az a lényeg, hogy látszódjon rajtad, hogy otthon vagy a témában?

Köszönöm!


2012. aug. 29. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:

ugyanolyan, mint egy középszint, csak komolyabb, öszetettebb témákról van szó. Milyen "problémaközpontú" megközelítés? :D pl. egy számítógép generációk tételnél, vagy egy Petőfi versnél milyen problémát kell kiküszöbölni? :D

Amúgy tényleg semmivel sem különb, mint a közép. Miből fogsz emeltezni? (:

2012. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én angolból emelteztem októberben, előtte májusban középszint. Mindkettő előrehozott volt.


Különbség:

Összetettebb volt a téma, nem arról kellett beszélnem, hogy mi leszek, ha nagy leszek (vagyis de, de ezt nem számították be, ez a bemelegítésnél volt) hanem hogy x foglalkozással hol helyezkedhetek el, x tárgyat mire használnak.


Nyilván erősebb tudást igényel egy emelt vizsga, de nem lehetetlen a kitűnő felelet. A lényeg, hogy mosolyogj, és légy határozott, nagy esély van rá, hogy a tanárok nem veszik észre, ha hibáztál, ha te sem figyelsz fel rá. (Tapasztalat)

2012. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!