Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom és nyelvtan érettségi...

Irodalom és nyelvtan érettséginél hogy megy a szóbeli?

Figyelt kérdés
Bemegyek, kihúzom együtt a kettőt vagy pedig külön-külön? Utána hogy felelek? Úgy értem, hogy van olyan tétel irodalomból, amelyiknél 15 percig is tudok beszélni. Maga a szóbeli meg összesen 15 perc. Akkor most engem megállítanak a feleltem felénél? Mert akkor irodalomból nem tudok mindent elmondani. Viszont ha minden elmondok, akkor egy perc sem marad a nyelvtanra?

2012. jún. 25. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre, és egyszerre felelsz. És igen, megállítanak, de általában megengedik, hogy befejezd ha látják nem sokkal haladod túl az időkorlátot. Nyelvtanból a tételeknek általában 2-3 perceseknek kellene lenniük, hogy az irodalom 10-12 percbe beleférjen. Nem tudom nálatok, hogy tanították. Nálunk az irodalmon volt a nagyobb hangsúly. Én az egész feleletet 13 perc alatt elmondtam, kezdve a nyelvtannal. A nyelvtanból mindössze kb. 2 percet beszéltem. A többi irodalom.
2012. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megpróbálom az irodalmat úgy elmondani, hogy minden beleférjen. Az a baj, hogy izgulós vagyok biztos hogy nem megy majd ennyire folyékonyan, ami viszont még több időt jelent. A nyelvtan nálunk sem kapott olyan nagy hangsúly, igaz van egy-két olyan tétel, ahol nem két-három percig, hanem 5-7 percig tudok beszélni. Azért remélem mindenre lesz idő és nem fogok leblokkolni :S
2012. jún. 25. 23:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az irodalommal kellett kezdeni (kb. tíz perc)

A nyelvtan meg volt kb. négy perc

2017. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagyis felkészülési idő kb. fél óra (mindkettőre)

Felelés meg negyed óra-

2017. jún. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!