Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolaköpenyt szerinted...

Iskolaköpenyt szerinted kötelezővé kéne tenni? Miért vagy miért nem?

Figyelt kérdés

[link]


Szülők válasza érdekelne.


2012. aug. 30. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy mindenki ugyanolyan ruhában legyen? Dehogyis! Akkor hova lesz az egyéniség? Ha meg azzal jönnek, hogy a szegényebbek nem rosszul érzik magukat, mert nem oylan divattos ruhájuk van, akkor eléggé tévképzetben vannak, hiszen a szegény ugyanúgy szegény fog maradni, a középember mindig az fog maradni, és a gazdag is gazdag lesz. Moste gy köpennyel látszólagos egyenlőséget akarnak teremteni, mint a szocializmusba. Khmm, úgy tudom, annak a rendszernek szerencsére már vége! A végén még a nádpálcát is visszahozzák.
2012. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én, amikor iskolába jártam, annak örültem volna, ha olyan frankó egyenruha lett volna, mint Japánban :D De a köpenynek nem látom értelmét, főleg, hogy manapság nem lehet jó minőségűt venni, csak poliészter szutykokat, amibe jól beleizzad a gyerek, hiszen a rendes ruha fölé kell venni. Nem ettől lesznek egyenlőek.
2012. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a japánokét biztos valami pedo tervezte. Ha nem is köpenyt,de uniformist én is bevezetnék,de nem ilyen miniszoknyásat..
2012. aug. 30. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a "miniszoknya" nagy többségében ott is térdig ér, tehát szerintem nincs pedo-benyomása :)
2012. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Én hordtam köpenyt a suliban, annak semmi értelmét nem látom.


A barátnőmék gyerekei külföldön járnak suliba, nekik kötelező az egyenruha. Azt mondja, hogy olcsón lehet jó minőségű darabokat kapni, küldött nekünk is belőle, nagyon csinos darabok, az én gyerekeim szeretik,még az utcára is felvették. Ráadásul ha egyenruhát hordanak a gyerkőcök, akkor nincs gond a ruházkodással, miben menjen a gyerek suliba.


Úgyhogy én köpeny ellenes vagyok, az egyenruhának nem vagyok sem ellene, sem mellette, azt el tudnám fogadni, HA normális minőséget elérhető áron kapnánk. Csak itt úgyis valami aktuálisan kormányközeli cég nyerné meg a pályázatot és kiszúrnák a szemünk valami sz.rral, persze jó sok pénzt elkérnének érte.

A vagyoni különbséget úgysem tudná elrejteni, nem hülyék a gyerekek, még a köpenyes-cúúna gonosz cucializmusban is tudtuk, kinek van autója, kinek van videó lejátszója, két moncsicsije és valódi Barbie babája.


Én hagynám a mostani rendszert, mert az egyenruhának nincs itt kultúrája. Viszont bevezetnék dress code-ot, tehát egy 12-13 éves ne menjen be kifestve miniszoknyában, topban, vagy a fiúk seggig tolt gatyával.

2012. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szülő, viszont köpenyem volt. Az a jó kis nejlon (vagy poliészter, de legalábbis műszálas). Értelme nem nagyon volt, mert jellemzően nem ott koszoltam össze magam, ahol a köpeny védett. Eggyel több réteg ruha, így melegem is volt benne a koraőszi, tavaszi hónapokban. Illetve ha mondjuk le akartam venni a pulóvert, azt csak úgy lehetett, hogy köpeny le, pulóver le, köpeny fel.


Egyenruha: Szerintem egy egyenruha lehet menő. A Harry Potter szereplőire senki se mondja, hogy bénák, mert egyenruha van rajtuk.


Dress code: Ahol van, ott általában túlontúl szigorú, pl. kötelező a hosszúnadrág és a zárt cipő. Általában ezek ilyen ál-konzervatív helyek, vaskalapos vezetőkkel, az átlagnál sokkal problámásabb gyerekekkel, akiket teljesen rossz módszerrel próbálnak nevelni.

2012. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
9%
a kopenyt kotelezove kellene tenni.es tudjatok mit?a nadpalcat is.egy teljesen nyakatekert ketszinu vilagban eltek.egyenisegrol beszeltek?hiszen minden 2.lany az utcan sablonra ugyanolyan.mintha szalagon gyartanak oket.megis hogyan varjatok,hogy a pasik megbecsuljenek titeket ha egymast utanozzatok?ha szakitotok ezt. gondolja:sebaj,jon masik ugyanilyen.nembeszelve arrol,hogy egymastol tanuljatok a butasagot,a k.sagot.tavasszal ugy oltoztok fel,mintha csak egy bugyi lenne rajtatok,meg feszulos gatya stb..lassan a pedofilok nemis lesznek nagy bunozok hiszen ti hivjatok fel magatokra a figyelmet.a pasik ha a seggeteket nezik,az nem buszkeseg.ha megakarnak dugni nem becsulnek meg.a kopenybe az arc lenne a lenyeg es a szemelyiseg.es ha egy kis sulyfeleslegetek is lenne,nem lennetek depressziosak,nem lenne annyi anorexias.most nem erzitek de par ev mulva extra eros derek fajas es labfajosok lesztek.lehet kifogtok egy olyan pasit aki ver,vagy csak a szexert van veletek.eleg nagy baj a cigi is .mellesleg a feszes kisruhatol is kesobb sulyos betegsegetek lesz amit most felse fogtok.minden a sulibol indul ki.ott formalodtok egymastol.ha nem a test,a ruha a lenyeg akkor sokkal jobb vilag lenne.es a nadpalca?megfigyeltetek,hogy orakon mennyire semmit sem er a tanar szava?megfigyeltetek,hogy a hangzavartoll semmit sem lehet tanulni rendesen?most hulyenek neztek amit irok de enis ateltem az iskolas eveim,es most is latom,hogy evrol evre roszabbak a diakok.innen a 2.rol mindent latok.egy nore jut ket pasi.es amikor en is 16 voltam teljesen maskent lattam dolgokat amiket mostanra megbantam.raadasul megismertem,hogy a pasik mit gondolnak igazan.a kopenybe becsulnenek titeket,de igy csak csalodasokon mentek at,hiszen nemtudhatjatok ki akar csak szexelni veletek.21(l)
2012. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen.


Itt én nem a "szegények és a gazdagok közötti különbségek elfedéséről" beszélek.



Egyszerűen anno volt egy hangulata az iskoláknak. Ma meg egy borzasztó klikkesedés figyelhető meg az osztálytermekben.


Elnézést a helyesírási hibákért, Androidról nehéz írni... :)

2018. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!