Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire megterhelő egyetem...

Mennyire megterhelő egyetem mellett mondjuk 2-3 alkalommal elmenni dolgozni egy héten?

Figyelt kérdés
Az egyik ugye hétvége, és mondjuk 2-t a hétköznapokon. Szerintetek nagyon megterhelő? (Egy nehezebb szakon)
2012. szept. 2. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyetem, illetve inkább órarend függő.
2012. szept. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hétvégén még csak-csak de hétköznap nem biztos előző hsz-ben említett okból.

Szerintem menj pár hétig munka nélkül (amennyiben nélkülözhető) és tapasztald ki, hogy tudsz-e dolgozni tanulás mellett.

2012. szept. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ó, értem. vannak fent órarendek, vagy valami hitelesebb tanrend féle, amiből csak úgy valamennyire feltudnám mérni, hogy lenne 1-2 könnyebb nap?
2012. szept. 2. 01:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Te magad állítod össze az órarended.
2012. szept. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ehh, kicsit tudatlan vagyok ilyen téren :D

Eltudnád magyarázni, hogy akkor hogy működik ez?:)

2012. szept. 2. 01:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak órák, amik közül főleg a gyakorlatok több időpontban is vannak.


A tantervi háló alapján neked kell ezeket felvenned és az időpontot a meglévő lehetőségek közül szabadon választhatod. (Ha be is férsz természetesen.)


De innentől kezdve ez intézményenként eltérő. Van ahol verseny jelentkezés van, azaz aki kapja marja. Ilyen esetben egy 20 fős gyakra csak az első, leggyorsabb 20 ember fér be.

Van ahol van rangsorolásos jelentkezés. Ebben az esetben pár napig mindenki cserélgethet, jelentkezhet és minden kurzusnál van egy adott pontszáma. Ez különböző algoritmusokkal kerül kiszámításra ebbe nem mennék bele. A lényeg az, hogy itt annak is van esélye bejutni, aki később jelentkezik. Hátránya, hogy az utolsó pillanatban is kilökhetnek egy óráról.

2012. szept. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy az mindig változó milyen időpontban vannak az óráid, így minden szemeszterben változik, hogy most éppen úgy tudtad-e összehozni az órarendet, hogy időt hagysz 1-2 napra és tudsz dolgozni vagy éppen csak úgy tudsz órákat felvenni, hogy nincs rá időd.
2012. szept. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, hasznosak voltak :)
2012. szept. 2. 02:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Elté-re jártam jogra, én is és még sok évfolyamtársam dolgozott hétköznap is. Meg tudtuk csinálni.
2012. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!