Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Háziorvostól kérhetek felmenté...

Háziorvostól kérhetek felmentést testnevelés óra alól?

Figyelt kérdés
Igen utálom a tesi órákat,had ne részletezzem.Egy egész éves felmentésre lenne szükségem.Gerincferdülésem van,meg fugtás után felpörög a szívem,ja és a koromhoz képest jó alakom van.16/f

2012. szept. 3. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
nekem féléveset adott. de ha gerincferdülésed van, akkor az ortopédián az orvos kiír gyógytornára, meg ír felmentést is ha szükséges.
2012. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Volt egy osztálytársam, akinek olyan súlyos gerincferdülése volt, hogy műteni kellett, még vastag ruhában is látszódott, hogy valami nem stimmel. Mégsem kapott felmentést tesi alól. Hacsak nem olyan súlyos, hogy egészségügyi problémáid vannak tőle, akkor Te sem fogsz kapni.
2012. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Elmész a háziorvoshoz, Ő ad beutalót a szakorvoshoz, aki megállapítja, hogy kell-e felmentés. Ha nem adja meg, akkor a suliban tesizel továbbra is. Ha megadja, akkor ráírja, hogy teljesen vagy részben leszel-.e felmentve. Gyógytesire járnod kell, ott osztályoznak és ugyanúgy igazolatlannak számít, ha nem jársz be rendesen, akár bukni is lehet belőle. Még külön ellenőrződ is lesz gyógytesire.
2012. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és gyógytesin mkiket kell csinálni,az iskola tartja?
2012. szept. 3. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak magamat hallanám! :) Csak nem gerincferdülésem van, hanem lúdtalp, egyéb kisebb problémák.

Van teljesen felmentett is, nem csak gyógytesis. Gyógytesi több, vagy kevesebb, mint a sima? Tehát abból is napi 1 lenne?

De ki lehet váltani úszással is. Te is 9. vagy? Heti 5 tesi. Az anyjukat futtassák heti 5x egy órát, ne minket!

2012. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ős nemtudom hogyan hallasz engem:D(bocs)Lúdtalpat is kb. ugyanúgy nézik,mint a gerincferdülést(felmentés+gyógytesi)én 4.-ben jártam gyógytesire,ha jól emlékszem kb olyan volt,mint amikor a kismamák tornáznak a tv-ben,meg minden este 10 fekvőtámasz-otthon.Egyébként 11-osztályos vagyok,csak nem vagyok egy akrobata tipus.Tavaly voltunk ortopédián ott mondták az úszást,de voltam olyan hülye,hogy nemkérdeztem rá a felmentésre.Nekem az egyik osztálytársam kapott egész éves felmentést,elvileglefizette az orvost,és csak üdögelt egész órán,végén már be se járt(én se,mert nem írtak be hiányzónak:DDD)csak most év eleje van úgyhogy nemhiszem,hogy jószemmel néznék azt,hogy nemvagyok ott:D,ezért akarom a felmentést.
2012. szept. 4. 16:39
 7/9 A kérdező kommentje:
huh,egy kicsit hosszú lett:$(ezt is olvasod):DDDD
2012. szept. 4. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el az ortopédiára, kérdezd meg járhatsz-e gyógytornára a kórházba, az iskolait nem ajánlom, sokszor az ottani tanárok nem értenek igazán a gyógytornához, ami még ronthat is a helyzeten. A kórházban képzettebbek a gyógytornászok, kisebb csoportok vannak, jobban oda tudnak figyelni mindenkire, személyre szabottabb a torna, nem ez a sablonos dolog.
2012. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11-ben hogy-hogy lett öt tesid? Én most vagyok 10-es, de mi megúsztuk az egészet. (hacsak nem ismétlünk, de arra kevés az esély)
2012. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!