Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Szóval azon gondolkoztam, hogy tanárnak fogok tanulni :) Viszont, én nem általános/középiskolai tanárnak mennék szívesen, hanem főiskolára vagy egyetemre. Ez mennyire lehetséges? Illetve, ez mennyire érné meg?

Itt nyilván most nem a fizetésre gondolok (vagyis részben arra is), hanem az érdekelne, hogy mennyire készítené ki az idegeim, mennyire kell okosnak lennem ahhoz, hogy bejussak egy főiskolára mint tanár.

A szak, amit választanék, az a történelem lenne, számomra ez a legkönnyebb tantárgy.

Valaki hozzáértő leírná, hogy pontosan mi a menete ennek? Történelem szakon jelentkezem a választott egyetemre, és onnan tovább szakosodni igaz? Vagy tök másképp van, mint ahogy én gondolom? Tanárra menjek, és onnan lehet ilyennek tovább menni?

A válaszokat előre is köszönöm :)

18L



2012. szept. 3. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ahogy én látom, ez úgy működik, hogy jársz valamilyen szakra (te pl törire), ott nagyon jól tanulsz, kutatsz (első körben pl TDK), így be tudod magad dolgozni egy tanszékre. Szoktak lenni demonstrátorok, akik maguk is egyetemisták, de tartanak gyakorlatokat, vagy laborokban segítenek a tanárnak (nem tudom, bölcsész szakokon ez hogy nyilvánul meg), úgy tudom, ilyennek azok jelentkeznek általában, akiket már ismer egy tanszék, mert már kutatott, dolgozott náluk a tanulmányai közben. Aztán msc után felvételizhetsz doktorira, nekik már kötelező is órákat tartani, és ha azzal is végeztél, és meg voltak veled elégedve, akkor ott maradhatsz az egyetemen. Elsősorban az egyetemi tanárok nem tanárok, hanem kutatók, csak emellett kell órákat is tartaniuk.

Egyébként én még csak harmad éves vagyok, egyáltalán nem biztos, hogy így működik, de innen-onnan összeszedett információk alapján (meg amit látok) én így tudom elképzelni.

2012. szept. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!