Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek? Milyen egyetemre...

Mi legyek? Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Nos még lehet, hogy korai, de nem tudom, hogy milyen egyetemre akarok menni, és hogy mi szeretnék lenni. Sok ötletem volt, de mindben volt valami hiba. Például nagyon szerettem volna építészmérnök lenni, jó a térlátásom, szeretem a geometriát, de matekból sajnos csak hármas vagyok. A történelemből is jó vagyok, de csak abból a részből, ami érdekel is. Biológia nagyon érdekel, abból nagyon jó is vagyok, és kémia is a kedvenceim egyike, de abból nem vagyok olyan jó. Gondoltam az orvosra, de ahhoz is kell matek, és kémia... Gondoltam még a pszichológusra is. A nyelvek is nagyon érdekelnek... Ha kikerülök a középsuliból, felső fokon fogok tudni németül és angolul. Ez szerintem pont elég. Szerintetek milyen viszonylag jól fizető munkát érdemes tanulnom az egyetemen?
2012. szept. 4. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Én orvostanhallgató vagyok, szóval főként az orvosiról tudok írni.Gimnáziumban is nagyon szerettem a kémiát meg a bioszt, ment is mindkettő, jó érettségit írtam, de arra nem számítottam, hogy főleg a biokémia hogy megizzaszt.Első két év tömény orvosi kémia, biofizika, anatómia, szövet- és fejlődéstan és biokémia is van.Ha szereted a kémiát és szorgalmas vagy, akkor megpályázhatod az orvosit is.De vasakarat és türelem és rengeteg szorgalom kell hozzá.
2012. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát igen... A szorgalmammal bajok vannak...
2012. szept. 4. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!