Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a menete a Diákhitel 2...

Mi a menete a Diákhitel 2 igénylésének?

Figyelt kérdés
Leadtam az gépen kitöltött papírokat egy OTP-ben.Az egyetemre is el kell juttatni vmi papírt?Mi még a teendőm?
2012. szept. 5. 00:22
 1/8 A kérdező kommentje:
[link] itt is csak ennyi van...
2012. szept. 5. 00:24
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Legalább valami értelmes szakmára veszed fel,vagy büfészak,aztán majd a szülők visszafizetik.

Tisztában vagy azzal,hogy ha felveszed,akkor élee végéig fizetni fogod?

Biztos,h fiatalon el szeretnéd magad adósítani?

2012. szept. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nálunk úgy van, hogy egy szerződésmásolatot el kell juttatni a to-ra. Ennyi:) Ez neked sem árthat ha megteszed, és akkor tudják, hogy rendezve lesz a tandíjad.

Első válaszoló meg biztos vasvillával hányja otthon a pénzt, nincs saját dolga amivel foglalkozhatna.

2012. szept. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2:

Mivel 2%-os kamatra fog menni, mindezt az állam támogatja, ezért hülye ha költségtérítéses és nem veszi fel, mert utána nem kell mást tennie, mint hagynia elinflálódni. Ezt nem ő fogja fizetni, hanem mindannyian, és sokkal többe fog kerülni, mint ha az állam most kifizetné neki a költségeket. Ha nem hiszed, számold ki, hogy 7-8%-os államkötvényekkel számolva a 2%-os hitel mennyibe kerül az államnak...

2012. szept. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.: jelenleg a millióim le vannak kötve,hirtelen nem lehetett felszabadítani...másrészt ÉN fogom visszafizetni,nem a szülő terhére csinálom.és meg fog lepni amit mondok: keresett ez a szakma

2.: köszi az értelmes választ!:) a to-nak írtam,azt a választ kaptam,hogy nem értenek az ilyenhez :D

3.: javíts ki ,ha tévedek,de te most most hibáztatsz azért,mert a magyar forint egy fos?:D

2012. szept. 5. 08:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem hibáztatlak téged semmiért, csak leírtam a véleményem a diákhitel 2-ről. Ennek ráadásul semmi köze a gyenge Ft-hoz, ahhoz van köze, hogy az állam milyen kamattal tud hitelt felvenni, pontosabban hogy mennyi reálhozamot fizet. De ettől függetlenül, a hitelnek infláció alatt nem szabadna lenne, mert akkor a diákok a nem visszafizetésben érdekeltek.


De mint írtam, hülye lennél, ha nem vennéd fel, én is felvenném a helyedben, ez a helyes pénzügyi döntés.


Amúgy mi ez a szakma? Komolyan érdekel, mert nem sok keresett szakmáról tudok ma Magyarországon.

2012. szept. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
okés.bocsi,akkor félreértettelek.gyógypedagógia.2 szakos képzés indul.és (sajnos) van rá kereslet.lehetőség van arra,hogy az ember magán úton is dolgozzon az állami mellett.nem feltétlenül itthon képzelem el a jövőm.
2012. szept. 5. 10:09
 8/8 anonim ***** válasza:

30éves felnőtt vagyok,egyetemet végzett feleséggel.Aki az utolsó félévben felvett 200ezer diákhitelt.Jelenleg 370ezer körül tartunk a visszafizetésben,azt hittük ebben a hónapban már nem kell fizetni,mert nem fogta le a közpönz a bankszámláról.Aztán tegnap jött a felszólítás 16ezer elmaradásunk van.


Tök jó dolog a diákhtel.


Ki is írom kérdésnek,h van-e olyan aki már visszafizette.

2012. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!