Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a lakáshitel igénylésének...

Mi a lakáshitel igénylésének menete lépésről lépésre?

Figyelt kérdés

Előbb meg kell, hogy legyen a kiszemelt ingatlan?

A bank közvetlenül az eladónak utalja a pénzt?


2012. jan. 8. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinézed a lakást.Az árát.

Elmész 1 független hitel ügyintézőhöz .Megbeszélitek mennyi az önrészed min. kb. 25 %. mennyi a havi összeg amit "gond nélkül" tudtok fizetni.

2012. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elözö vagyok még. :)

Megbeszéled a lakás tulajdonossal is hogy neked ez a lakás kellene. Keresel 1 ügyvédet. Elmész a közjegyzőhöz.A lakásra kell biztosítást kötni.Lehetőleg ez is független legyen, adásvételi létre jön kifizeted a foglalót vagy előleget (nem mindegy). Utána ha a bank utalta akkor ki lesz fizetve a hitel az eladónak.(Nekünk az ügyvéd számlájára ment de mehet a tiedre is ) A hitel felvétel is sok pénzbe kerül nagyon néz szét pl. ügyvéd 0.5 % -os legyen .Mert 1% már nagyon sok !!

2012. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Több hitel ügyintézőt kérdezz meg mert nagyon sokba kerülhet ha nem mindent mondanak el. Neked ez pénzbe nem kerül inkább szánj rá sok időt de nem mindegy kb. 20 évig mennyit fizetsz. pl. nekünk 5 800 000.- otp 24 év 54 000.-

axa 20 év 50 000.- nem mindegy ALAPOSAN NÉZ KÖRÜL. !!!!

2012. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon körbe kell nézni, jól mondta az előző válaszadó.

Viszont bankról bankra járni neked nagyon sok időbe kerülhet, és még a lakásra is kellbiztosítást kötni, amit nem hiszem, hogy egy hitelügyintéző el bír intézni.


Mindezért érdemes olyan embert találnod, aki minden ügyedet egyben el tudja végezni pár óra ráfordítással részedről, így rebgeteg időt spórolhatsz meg. Lehetőleg olyan személy legyen, aki független a pénzintézetektől, hogy ne legyen elfogult, és személyreszabottan keressen neked megoldást.

2012. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első 3 válaszadó vagyok én úgy gondoltam hogy legalább 2 FÜGGETLEN hitel ügyintézőt kérdezzen +. Mert jobb legalább kétszer hallani valamit mint egyszer se. És biztositás kötésnél is van külön erre emberek csak keresni kell .
2012. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!