Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy egyszerűen...

Hogy lehet az, hogy egyszerűen nem tudom megérteni az Iliászt és az Odüsszeiát?

Figyelt kérdés
Az Iliász és Odüsszeia volt a kötelező a nyárra. Szépen elolvastam 1-szer majd még egyszer mert nem értettem de azután se lett jobb így inkább megvártam hátha írunk valamit róla irodalmon de semmi. A napokban fogok belőlük dolgozatot írni de még mindig nem vágom. Ez mitől lehet?

2012. szept. 7. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha ez megnyugtat, én sem értettem az Íliászból semmit, az Odüsszeiának meg neki sem álltam.

mert régies, hülyén van írva, sok hülye név, túl sok szereplő, és túl vastag könyv, és én matek tagozatos osztályba jártam. XD


Vannak ilyen "kötelezők röviden" című könyvek, amiben összefoglalják a kötelező olvasmányok tartalmát, érthető nyelvezetben. Biztos hogy a neten is találsz róla összefoglalót.


Viszont semmi értelme elolvasni olyasmit mégegyszer, amit már először sem értettél. Én gratulálok már ahhoz is, hogy egyszer végig bírtad olvasni őket.

2012. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem a teljeset olvastam hanem ami a irodalom könyvünkben benne van (részletek) mert ezt kérte a tanár azzal meg megvagyok 1 óra alatt. De főként nekem is ez a bajom... ezek az érthetetlen görög nevek, semmit nem mondó hasonlatok, túl hosszú hasonlatok... kikészít és tök ideg vagyok.. nem jönne túl jól egy 1-es év elején...
2012. szept. 7. 23:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Szomorú hír, de ez általában érettségi tétel is. Nekünk legalábbis az lesz.

Anno 9.-ben én sem tudtam megtanulni, írtam belőle egy viszonylag sz*r dogát és gondoltam többet nem lesz vele gondom. Tavasszal kisérettségi előtt, napokig ezzel keltem, feküdtem, rengeteget tanultam, mégsem tudtam. Hál'istennek nem ezt húztam.


Most ismét kaptam egy lehetőséget a sorstól, hogy szorosabbra fűzzük viszonyunkat a homéroszi eposzokkal, mert jövőhéten felelünk belőle.


Eleinte nem értettem, hoyg miért nem tudom megtanulni, megérteni, pedig minden más simán megy. Azok is, amik nehezebb nyelvezetűek, régies, antik művek (pl. Biblia, Antigoné, Halotti Beszéd). De már rájöttem, ez a homároszi eposzok egyszerűen nem köt le, nem érdekel és így nagyon nehéz megtanulni. De muszáj lesz valahogy. :D

2012. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Odüsszeia jobban érthető.

Ott ugye Odüsszeusz Trójából tart hazafelé, csak

sokáig tartott az út, és közben feleségét, Penelopét

nem hagyták nyugton a kérők. Mindenesetre jobban

követhető a cselekménye, mint az Iliászé.

2013. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!