Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék felkészülni az...

Hogyan tudnék felkészülni az egyetemre, egyetemi életre? Végzős vagyok, nagyon izgulok!

Figyelt kérdés

Izgulok azért is, hogy felvesznek-e orvosira, lesz-e elég hely. Ha annyi lenne jövőre a ponthatár, mint idén volt, akkor annyira nem aggódnék, az meg lesz, de ha ilyen 480 pontok..


Azon aggódom, hogy elfogadnak-e majd a koliban, lesz-e elég időm tanulni, meg úgy all in all. Már alig várom az egyetemi éveimet, de pont ezért izgulok annyira. Végig erre vártam, most meg már csak 1 év...



2012. szept. 8. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
:D erre úgy sem lehet felkészülni, az első pár hét/hónap az odaszokásról szól. A koleszban szerintem nem azzal fognak foglalkozni hogy hú micsoda közösséget csináljanak és ha nem vagy hiperszuperjóarc akkor kiközösítenek. Az egyetem nem olyan mint a gimi. Az egyetemen mindenki foglalkozik a saját dolgával. Szövődnek barátságok, de olyan nagy ellenségeskedés már nincs. Amúgy nem hiszem, hogy aaaaaaaaaaannyira megnövelnék a ponthatárokat. Hogy lesz-e időd tanulni? Ha nem mindent vizsgaidőszakra hagysz, akkor lesz.
2012. szept. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet felkészülni rá és túlizgulni is tök fölösleges. Néhány hét, vagy egy hónap alatt abszolút bele lehet rázódni, megszokni, hogy a tanulásmennyiség nő, a suliban töltött órák száma nő, hogy önálló vagy, hogy senkit nem érdekel a problémád, mindent neked kell megoldani, stb.

A koliban is mindenkinek lesz jobb dolga, mint arról beszélni, hogy most téged csípjenek-e avagy sem, mindenkinek kialakul majd a maga kis társasága és kész.


Ha odafigyelsz és tanulsz rendesen mindig mindenre, akkor túlzottan nagy meglepetések nem érhetnek. Én ugyan nem orvosira járok, de amondó vagyok, emberek vagyunk, mindenki hibázhat, csúszhat, beüthet a krach, egy szakítás, komolyabb családi probléma, vagy BÁRMI, ami miatt leereszt az ember és elhagyja magát egy kicsit. Akár csak fáradtság miatt is... Ilyenkor tornyosulhatnak a dolgok és előfordul, hogy fontossági sorrendet kell állítani egyes tárgyak között, dehát ez van.

2012. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyenlőre ne azzal foglalkozz, hogy elfogadnak-e majd a koliban stb., inkább koncentrálj erre az évre és az érettségire. Hiába agyalsz azon, hogy milyen lesz az egyetemi élet, ha közben nem úgy sikerül az érettségi. Inkább az érettségire koncentrálj, ha azon túl leszel, majd jöhet az izgalom az egyetem miatt. :)

17/L, szintén végzős.

2012. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

engem idén vettek fel orvosira, és a rengeteg várakozás minden egyes perce megérte azt, ami itt van a semmelweis orvosi karán. ez még csak a második hét, de egyszerűen fantasztikus minden!

ezért tényleg megéri tanulni! (bár itt mégtöbbet kell majd)

2012. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Na milyen lett az érettségid? :) Én is Semmelweisre jelentkeztem, csak én fogorvosira :)

2013. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!