Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes előrehozot...

Szerintetek érdemes előrehozott érettségit letenni földrajzból? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Egy angol kéttannyelvűbe járok, tehát öt éves a gimnázium, és még vissza van 2 év (plusz az idei). Felmerült a lehetőség, hogy földrajzból lehet érettségizni idén. Mivel ez csak két évnyi tananyag, arra gondoltam hogy végülis jó ötlet lenne letenni, mert amúgyis kell egy szabadon választott tantárgyból érettségizni, és akkor nem kell a tényleges érettségiidőszakkor még ezzel is szenvedni. De viszont azt is hallottam hogy kötelező lesz egy természettudományos tárgyból érettségizni, a földrajz pedig nem számít annak (tudtommal, de ha tévedek akkor légyszi javítsatok ki). De amúgy nem tervezek semmit a földrajzzal, csak gondoltam így megkönnyítem a dolgomat, de nem tudom hogy megéri-e letenni idén, vagy csak felesleges időtöltés. Bocsi hogy ha kicsit zavarosan írtam, de remélem ki tudjátok szűrni a lényeget.
2012. szept. 9. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod, a föci is természettudományos tárgy. Megéri letenni, már csak azért is, mert rá tudsz koncentrálni, és így sokkal jobb eredményt összehozhatsz, mintha másik 4 tárgy mellett tanulnád különös odafigyeléssel. Én is egyet előrehoztam, maradt négy a végére, bőven elég volt.
2012. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és kaptam ilyen dícsérős oklevélkét, hogy milyen klassz voltam szóbeli érettségin, szóval szerintem megéri előrehozni.
2012. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A földrajz is természettudományos tantárgy és az érettségi nem csak két év tananyagából áll, hanem négyből, 7., 8., 9. 10. vagy kinek hogy, de lényeg, hogy Kontinensek földrajza, Közép-Európa és Magyarország földrajza, Természetföldrajz, Társadalom és gazdaságföldrajz.

Én is előrehoztam, de végülis nem sokra mentem ezzel, mert a tényleges érettségi időszakban meg szintemelőztem belőle.

2012. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!