Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen taktikát válasszak, ha...

Milyen taktikát válasszak, ha már most biztos, hogy meg fogok bukni matekból egyetemen?

Figyelt kérdés

Na, szóval most volt az első matekóránk. Kb. 8-10 oldalt írtunk, csupa olyan dolgot, amiről még senki nem hallott. Nincs semmi magyarázat, vagy ilyesmi, hanem felírta azt a sok képletet a táblára, és mondta, hogy fejezzük be stb... De szinte senki sem tudta.

Egyébként sokan mondták, hogy ebből a tantárgyból elég brutális a bukási arány, van aki már 5x bukott meg.

Most akkor mi legyen? Mert ennek így nincs sok értelme



2012. szept. 11. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Matek különtanár. Még időben.

Én is küzdöttem hősiesen mérnöki szakon, menni fog az megtanulok, stb stb, aztán amikor 3. alkalommal vettem fel elmentem tanárhoz. Heti 2 óra, és rögtön meglett az aláírás utána meg a vizsga. A maradék 3 matekot ugyanígy. A gatyám is ráment, de cserébe most diplomás vagyok :) (És nem mellesleg a szakomhoz se deriválás se integrálás, se a valószínűségszámítás rejtelmeire nincs igazán szükség, így nem is szégyellem a dolgot nagyon...)

2012. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd elvégezni a szakot, akkor:

1. Beszélj a tanárral, hogy problémáid vannak (és a többieknek is), kérd meg, hogy magyarázza el részletesebben az anyagot, kérdezd meg, hogy esetleg nem indít-e vmilyen felzárkóztató kurzust

2. Keress egy magántanárt


Ha nem is akarod megcsinálni, akkor hagyd ott. Ha még tudod, akkor passziváltasd, hogy ne menjen el féléved.

2012. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valóban, mindenfele van külön tanár speciel ELTE TTK minden hirdető tábláján van legalább 1 matekos :D

Amúgy merre mit tanulsz, hogy ennyire macera?

2012. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akik itt válaszoltak, azt sem tudják, az egyetemen hogyan tanítanak a tanárok.

Kivéve az első válaszolót.


Ha van rá lehetőséged, mielőbb keress fel egy matektanárt, aki ért az emelt matekhoz, mert egy általános, vagy középiskolai tanárral nem sokra mész.

Kedves válaszolók!

Az egyetemen a matekot nem úgy tanítják, mint középiskolában.

Vagy érti az ember, vagy nem. A tanár elmondja az anyagot, amit tudsz, leírod, aztán keresel hozzá anyagot.Ha találsz egyáltalán.


Az meg, hogy a tanárnak azt mondja, hogy jobban magyarázza el, mert nem érti, egyszerűen nevetséges. Meg ne próbáld, ha nem akarsz olyan választ kapni, hogy ez nem kívánságműsor.

2012. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Meg ne próbáld, ha nem akarsz olyan választ kapni, hogy ez nem kívánságműsor."


Hát ez azért nem mindig van így. Nekünk pl. volt, hogy óra után kértük, hogy ezt és ezt vegyük át újra, mert egyáltalán nem értette a bagázs. Főleg gyakorlat után, vagy közben lehetett ilyet csinálni. És idős tanárunk volt. (65-71 között)

De valószínűségszámításból is volt ilyen, hogy nem értettük a feladatot, és elmagyarázta újra, más megközelítéssel, részletesen. Sőt ő csinált olyat is, hogy (ZH előtt) úgy jött be gyakra, hogy ő nem készült feladatokkal, kérdezzünk mi nem megy, mit mondjon el újra, vagy részletesebben. Mindig volt kérdés. Mondjuk ő fiatalabb, 40 körüli lehetett.


Tehát normálisabb helyen nem hajtanak el a francba. És emellett ott van még a konzultáció is az is alkalom a kérdésekre...

2012. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Akik itt válaszoltak, azt sem tudják, az egyetemen hogyan tanítanak a tanárok. "


Érdeke módon nálunk a legtöbb tanárral működik a kommunikáció. Nem mondom, hogy nincsenek gyökerek, de azért a többség segítőkész.

És képzeld el, egyetemre járok már negyedik éve (nem csúsztam, hanem a szakom 6 éves).


Egyszer megbuktam az EKG-n egy félévi vizsgán. Meg lehetett nézni a vizsgákat, és lehetett kérdezni a tanártól, ha vmi nem volt világos vagy szerintünk rosszul javított.

Elmondta szépen készségesen, hogy mi volt a probléma, és FELAJÁNLOTTA, hogy ha vmit nem értünk, akkor ekkor meg akkor keressük meg (persze ne egyesével, hanem csoportban) és elmagyarázza.

Bementünk, elmagyarázta, következő vizsgán átmentem.

2012. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az egyetemen ne várd el, hogy megtanítsák az anyagot, az egy dolog, hogy van előadás, de a dolgokat neked kell magadtól megtanulnod, itt már nincs idő arra, hogy részletesen megtanítsák a dolgokat. Ha nagyon nem megy, keress matektanárt. Hidd el a jogon sem rosszabb az első év, ott kb. az emberek 2/3-a csúszik első éven.
2012. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, sajnos a tanár így első ránézésre pont olyan, aki elküld a fenébe, ha odamegyek hozzá.

Egyébként mi az, hogy passziváltatom? Mintha nem lenne matekórám, mert későbbi félévre tolom? Bocs a hülye kérdésért, de arról most hallok először, hogy tantárgyat is lehet passziváltatni, azt hittem, hogy csak félévet.

Ha ezt nem csinálom meg, akkor mi veszne el a félévem?

2012. szept. 14. 14:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak félévet lehet passziváltatni, tárgyat nem.


Én gimiben emelt óraszámban és szinten tanultam a matekot, bár csak középszinten érettségiztem, de én is csak néztem párszor, hogy az ott mi akar lenni. Letudtam a 2 félév matekomat (Kémia BSc), igaz, nem éppen a legfényesebb eredménnyel, de elsőre átmentem a vizsgán. A tanárunk pl. nagyon rendes volt, igaz, előadáson nagyon untuk magunkat, mert nem értettünk egy szót sem, de hozzá vettem fel a gyakot, és ott újra elmondott mindent, gyakoroltunk, és ha valaki nem tudta (táblánál kiderült) akkor újra elmagyarázta, akár hatodjára is.


De természetesen lehet mondani ellenpéldát is.


Egy-két csoporttársad biztosan van, aki érti ezeket. Vagy esetleg keress matek szakosokat, hogy tanítsanak, ők olcsóbbak lehetnek, mint egy tanár.

2012. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!