Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy biológia...

Szerintetek egy biológia középfokú érettségivel és egy magyar emelttel mekkora esély lenne bejutni a SE-ETK-ra? (védőnő)

Figyelt kérdés

Most ezeken az érettségi tantárgyakon gondolkodom, mert kell egy emelt, meg ha jól tudom, akkor egy természettudományos, vagy ha mégsem kell t.tud., akkor is kell bio/kémia a védőnősre.


Plusz nyelvvizsga természetesen.


Tudom, hogy az esély attól is függ, hogy milyen eredménnyel zárul majd, szóval csak véleményeket, és tapasztalatokat várok :)


Köszönöm!



2012. szept. 12. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha védőnő akarsz lenni, minek Neked az emelt magyar?

Ha jól tudom biosz mellé választanod kell vagy a fizikát, vagy a kémiát

2012. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jajj, dehogy kell ezekből kettőt választani! Én a magyart vittem meg az infót (mert jobb lett, mint a biosz).
2012. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A neten úgy írják, hogy az alábbiak közül kettő: (nem tudom pontosan, fejből:) infó/magyar/bio/kémia (fizika nem)


Aztán alapkövetelmény, hogy minimum egy emelt, akkor nekem az legyen meg magyarból.


Emellé még jó lenne olyan, ami kapcsolódik a védőnőséghez :D : biosz.


Így jött ez ki :)

2012. szept. 12. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocsi én kérdezni szeretnék, mivel én is SE-ETK-ra tervezem egyelőre, ápolónak, hogy felvi.hu-t olvasgatom, és ott emeltről, mint kötelezőről nem írtak. (kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar v. szakmai előkészítő tárgy) Már bevezették azt a szabályt, hogy emelt érettségi mindenkinek kötelező legalább egy tárgyból, vagy felvin írják rosszul és ETK-ra is kell? Még kicsit tudatlan vagyok pedig nem kéne:D Mindenki mást mond, mást olvasok.
2012. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szia :)

Nekünk úgy mondták a tanárok, hogy egy emelt mindenképp kötelező.

2012. szept. 17. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet, h butaságot mondok, de én úgy tudom, h azoknak kötelező, akik tavaly kezdték a középiskolát, tehát most 10. osztályba járnak. Tesóm 11-be jár és nekik mondták, h ők még a szerencsések.
2012. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nekem is rémlik valami ilyesmi...

De már nem tudom, akkora katymasz van a fejemben.

Majd holnap megkérdezem a némettanárnőmet, ő tud ilyen dolgokat... :D És leírom ide, természetesen.

2012. szept. 18. 21:37
 8/11 A kérdező kommentje:
Ma nekem úgy mondta a némettanárnőm, hogy 2013-tól lesz bevezetve az, hogy min. 1 emelt szintű érettségi kell a továbbtanuláshoz, tehát mindenki bele fog esni, mert a mostani végzősök is 2013-ban fognak érettségizni.
2012. szept. 19. 19:21
 9/11 bensdorp ***** válasza:

A némettanárod rosszul tudja.

2013-tól csak a táblázatban látható szakokra kell emelt szintű érettségi: [link]

Vagyis se ápolónői, se védőnői képzéshez nem kötelező az emelt.

2012. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Még meggondolhatod magad, hogy tényleg a védőnői szakot vagy bármilyen más eü. szakot válassz a főiskolán. Tanulsz keményen 4 évig, utána a fizetésed a minimálbérnél lesz egy - két ezer forinttal magasabb és 3 évente emelkedni fog a fizetésed 2-3 ezer forinttal. Felelősség óriási, munka rengeteg, anyagi és erkölcsi elismerés ....

Ma Magyarországon egészségügyi dolgozóként elszegényedésre vagy ítélve, hacsak nem mész külföldre, de akkor olyan szakmát válassz, amit elfogadnak, elismernek az únióban és nem kell honosítással bajlódni.

2012. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!