Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik mozaik biológia könyvek...

Melyik mozaik biológia könyvek készítenek fel a középfokú érettségire?

Figyelt kérdés
Érettségiznem kell biológiából felvételihez..már nem járok középiskolába. Megvettem a Mozaikos könyveket 9-12 (4 könyvét). Úgy tűnik 9-10 és 11-12 nagyjábol ugyanaz, csak a 11-12 részletesebb. Középfokú érettségihez mi kell?
2011. máj. 7. 16:54
1 2
 1/13 Tinker Bell ***** válasza:

Én a 9-10 ből tanultam, plusz internetről vadásztam össze a fontos dolgokat a tételekhez, plusz jártam különórára.


4es lett az érettségim.

2011. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jessszzzusom, beparáztam..akkor a könyv nem elég? Még mit kaptál plusszban a tanártól és mit szedtél a netről.

Gratula a szép érettségihez :)!

2011. máj. 7. 17:09
 3/13 A kérdező kommentje:
Szóbelihez vagy írásbelihez készültél ennyire?
2011. máj. 7. 17:09
 4/13 Tinker Bell ***** válasza:

:) Köszi


A tanárral állítgattuk össze a tételeket. Mi megírtuk, ő meg mondta, hogy mi az ami nem jó, vagy kell még bele.


De ami igazán nagy segítség volt, az az, hogy láttunk szinte mindent élőben. Amikor elkezdtek nőni a különböző növények, akkor folyamatosan hozta be nekünk, hogy lássuk élőben is, ne csak képen. Az is jó volt, hogy megtanultunk a pumpás vérnyomásmérővel mérni, vizeletteszteket csináltunk, sokat kísérleteztünk olyan eszközökkel, amik szükségesek az érettséginél. Szöveteket néztünk mikroszkóp alatt. Samun néztük a csontozatot, de az emberi testről a legtöbbet a neten lehet megtalálni.

2011. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tinker Bell ***** válasza:
Igazándiból már az írásbeli előtt meg voltak a tételek. Semmire nem paráztam rá, úgyhogy úgy tanultam a szóbeli előtt minden tárgyra, hogy egy-egy napot szántam rájuk. Akkor töltögettem az előző érettségiket, meg átolvastam a tételeket.
2011. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Írásbelire miből készültél? Csak a 9-10.-ből? Még hozzá valami? Köszönöm..pánikolok :))
2011. máj. 7. 18:03
 7/13 Tinker Bell ***** válasza:

Igen, csak abból, meg amit a tanártól kaptunk, mind szóban mind írásban.


Mikor lesz az írásbeli?


Ne pánikolj biztosan sikerülni fog!

2011. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szerdán, 11.-én..és az első két könyvet áttanultam..nagyjabol. Kihúzogattam, most kezdenék neki mégegyszer, csak úgy voltam vele, hogy lehet, hogy akkor átfutom a 11-12-est is.

De akkor megint inkább az első kettőt fogom, most, hogy 'beszéltem' veled. Ha tényleg csak az elég. A többi sokkal magasabb szintűnek tűnik. Izgulok :).

2011. máj. 7. 18:32
 9/13 Tinker Bell ***** válasza:

Az én érettségim 2008ban volt! Nekünk elég volt akkor! Nem garantálom, hogy neked is elég lesz.


Csinálj feladatokat! Töltsd le az előző érettségiket és hozzá a megoldókulcsot! Csináld meg az érettségit és nézd meg a megoldásokat, én is ezt csináltam!


Sok sikert! :)

2011. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget..aranyos vagy :). Igyekszem!!
2011. máj. 7. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!