Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kommunikáció és médiatudomán...

A kommunikáció és médiatudomány szak tényleg "nem ér semmit"?

Figyelt kérdés

én nagyon gondolkozok rajta h ezt a szakot válasszam, de mikor olvasom az emberek véleményét erről a szakról mindenki azt mondja h nem ér semmit, most olyanok véleményét szeretném akik ilyen szakra járnak/jártak, szeretnék többet megtudni a szak előnyeiről/hátrányaitól

előre is köszi:)



2012. szept. 12. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szak után az emberek kapcsolatokkal jutnak tovább, nem a papírral... Ennyit mondanék csak.
2012. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 delusion ***** válasza:

Nem ilyen szakra járok, de az ismerősöm nagy eséllyel erre fog, nem tudtam lebeszélni róla.


Csak annyit tennék hozzá, hogy diploma nélkül is lehet valaki sikeres ember, diplomával pedig még inkább; ezt most általánosságban mondom, Mo.-tól és a jelenlegi állapotoktól függetlenül. Az érettségi teljesítése az én szememben azt jelenti, hogy megszerezted azt a tudást, amely az általános műveltség alapjainak lefektetéséhez szükséges. Létrejött a műveltségi tőkéd. A BSc/BA-s diploma azt jelenti, hogy megszerzed az "általános műveltséget" az adott tudományterületen (egy PhD-hoz vagy DSc-hez képest ugye maximum általános műveltség lehet egy BA). De tedd fel magadnak a kérdést: mit tudsz ezzel kezdeni? Mit szeretnél csinálni a kommédia BA-val, és van-e tényleges lehetőség arra, hogy azt csináld ilyen tudással Magyarországon, vagy éppenséggel máshol?


Talán mindennel el lehet helyezkedni, én nem akarok és nem is fogok belerúgni egyik szakba sem (szeretem a társadalomtudományokat és tudom, hogy mindenki fikázza), de nagyon limitált lehetőségeid vannak egy ilyen végzettséggel. És ezt sajnos az összes társadalomtudományra rá lehet húzni - egy vékony réteg talán tudja kamatoztatni a tudását, a többiek szívnak.


De ha tényleg ez érdekel, és nem csak ráböktél, akkor csináld csak. Mindenféleképpen, mert annak semmi értelme, hogy szenvedj egy olyan szakon, ami egyáltalán nem érdekel, mert azt valószínűleg elvégezni sem tudnád.

2012. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ismeretség nélkül csak időpazarlás.
2012. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. szept. 13. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!