Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogy tanultok?

Egyetemisták, ti hogy tanultok?

Figyelt kérdés
Bölcsész szakra járok de mindenki válasza érdekel. Hogy tanultok meg egy-egy tananyagot? Mármint akkor, mikor leadják vagy közvetlen vizsga előtt? Tippek is érdekelnének. Még csak egy hét telt el a fősuliból, de már most úgy érzem hogy hihetetlen sok anyagot adtak le, ezért vagyok kiváncsi más technikájára.
2012. szept. 13. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tárgytól függ. Ha vmiből nincs zh a félév során akkor sajnos sokáig halogatom, viszont a vizsga előtt legalább 1 hetet hagyok rá (bár ha kevés anyag kell a vizsgára akkor 1-2 napot). Van amiből óráról órára tanultam, hogy ne szakadjon a nyakamba 1-1 zh előtt. Amiről tudom, hogy durva lesz, akkor inkább beosztom és így tanulom meg.
2012. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
nyelv szakos voltam. a gyakorlati tárgyakból mindig készültem , az előadásra csak ha érdekes volt :)) de ált átolvastam az utolsó ea. anyagát a következő alkalomra...
2012. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Tárgytól függ. Általában egy félév végi zh-ra nem kell több 3-4 napnál, inkább kevesebbet szoktam ráhagyni (bár én bírom az éjszakázást :) Akkor előveszem a jegyzeteimet, az anyagokat, amiket a tanár adott esetleg, illetve a könyveket, cikkeket. Kijegyzetelem a fontos dolgokat, értelmezem, megtanulom. Ennyi.

A beadandókat, műhelymunkákat viszont folyamatosan csinálom, azokat nem vagyok hajlandó halogatni, így is elég szívás az egész :D

Pszichológiára járok.

2012. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a pontos tananyag, pl. van jegyzet, akkor nincs más dolgod mint háromszor elolvasni, először hosszan, lazán, másodszor koncentráltan, aláhúzva, tétel szerint rendszereve, harmadszor tétel szerint lazábban ismételve.

Ez fegyelmet és éjszakai tanulást igényel, mert akkor nem csesztetik az embert, nincs telefon, nyugi van.

Ejszaka pl. 22-reggel hatig nyomod, becsukod ,alszol, délig, kicsit lazitasz, délután áttekinted két órában, majd újra rápihensz, 22-kor kezded a Új anyagot.

Napi _60-90 oldalt is nyugodtan haladhatsz, nem szabad leragadni.

Ha így végigértél, megismétled ugyanígy tétel szerint, és legyen ídő a harmadik ismétlésre. Ekkor bármit húzol, jó barátként tünik fel, és minden beugrik róla. TUTI!

Ha a tantárgy lazább, akkor bőven elég az előadások jegyzete, elolvasod háromszor, ami a kulcsszám.

Az agyad szépen tárolja rendszerezi a cuccot, tudtod nélkül is, de rá kell hagyni időt és _rá kell aludni!! mindenre!

Fontos tudni, van -e pofavizit az előadásokon, ha igen, akkor ott kell lenni , és akár mást is tanulhatsz, de lássa hogy látogatod a hülye előadását. Ez már fél kettes.

Fontos a pontos időbeosztás, tartaléknapokkal, mert van, hogy megcsömörlik az ember, és egy nap pl. sörözni megy. Ez férjen bele. Ha olyan infót is bevetsz amit nem kéne tudnod, és mégis tudod, pl. egy másik könyvből, akkor az +2 jegyet is érhet, mert háttértudást , olvasottságot sugall.

2012. dec. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A korábbiakhoz én annyit tennék hozzá, hogy tegyél különbséget a töltelék tárgyak, és a valóban fontos szakmai tárgyak közt.


Én az utóbbiakat akkor sem tanulnám csak közvetlenül pár nappal a számonkérés előtt, ha belemenne annyi idő alatt a fejembe.


Mert amivel egyébként semmit nem foglalkoztál, csak a vizsga előtti 2-3 napban, abból utána 2 héttel már semmire nem fogsz emlékezni.


Ahhoz, hogy tényleg megszilárduljanak az ismeretek és beérjenek az információk, folyamatosan kell tanulni az egész félév folyamán, nem csak vizsga előtt kinyitni a könyvet.

2012. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És hiába írjuk, hogy mit hányszor olvass el, vagy hogy nappal tanuljál-e, vagy éjszaka.


Neked kell kitapasztalni, hogy személy szerint neked mi válik be, mert egyénfüggő, ki, hogyan tud tanulni.


Én például, ha agyonütnél sem tudnék hatékonyan tanulni este 8 után.

2012. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam hogy más hogy látja, mik a praktikák :) Nekem a kb. este 8-10ig lévő időszak, ami még aktív, de utána már lefáradok agyilag. Nyelvszakos vagyok, úgyhogy a szaktárgyakat muszáj közben tanulni, igazából a töltelékek maradnak meg vizsgaidőszakra.
2012. dec. 11. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!