Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar-történelem szakos...

Magyar-történelem szakos tanári végzettséggel mekkora az esély arra, hogy el is tudjak helyezkedni tanárként?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy melyik egyetemen végeztem (ELTE vagy NYME vagy Károli stb. )? Vagy az a fontosabb, hogy milyen eredménnyel? Milyen szakos tanárként (humán) van rá nagyobb esélyem, hogy el is tudjak helyezkedni?

2012. szept. 13. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Tanári szakmában a fizika, kémia a hiányszakma.
2012. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azokhoz hülye vagyok.:D próbálkozok-próbálkozok, de nem megy. Nagyon szeretnék tanár lenni (nem érdekel, hogy a fizetés annyi, h. éhen halni pont elég), de humán szakból. Magyar, töri, angol, erkölcstan, filozófia szakokban gondolkoztam. Leginkább magyar-töri.
2012. szept. 13. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor inkább magyar-töri. A többivel az a baj, hogy az kevés suliba van így kiesel a lehetőségből.
2012. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D Körülnéztem már jómagam is, hogy mégis miből keresik a legtöbbet és mindenhol a mérnöktanárokat vagy a tesi-infó-fizika-kémia-matek szakosok mentek... :/
2012. szept. 13. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:

tesi-matek na ezt én megtudom cáfolni.

Az a baj, hogy az ilyen helyekre már megvan kit vesznek fel. A közalkalmazotti állások nagyon protekciós állások.

2012. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
na igen az meg a másik :/
2012. szept. 13. 21:38
 7/10 A kérdező kommentje:
és az számít, hogy melyik egyetemen végzem el a szakot (szakokat)?
2012. szept. 13. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:

A többség azt fogják írni, hogy ige. Szerintem nem annyira, mint itt gondolják.

Szombathelyiként nem mennék másikba, ha itthon is van az a képzés.

2012. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem :) és köszi :) tehát: tökmindegy, hogy az ELTÉn vagy a Pannonon diplomázok... Csak hallottam már olyat is, hogy a városban az egyik középiskolában meghirdettek egy tanári állást, amire automatikusan inkább az ELTÉn végzett tanárt vették fel, mint az NYMN-n kitűnővel diplomázott alanyt. :/
2012. szept. 13. 22:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze előfordulhat de nem gondolom, hogy nagyon nagy számban. A protekció sokkal többet ér mint az egyetemek közti különbség.
2012. szept. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!