Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett meló. Hogy...

Egyetem mellett meló. Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Felajánlottak nekem egy jól fizető melót, ahová nyáron már jelentkeztem de csak most októbertől tudok ott dolgozni. egyetemre járok, államilag támogatottra.

A meló napi 8 órában lenne, tudnám mellette csinálni a sulit is.


De egy gondom van. Ilyenkor áttesznek fizetősbe? Úgy értem félév közepén kezdenék el melózni. És lehet hogy csak 3 hónap lenne az egész... Másik félév meg februártól kezdődik.


Hogy működik ez? Ha áttesznek fizetősbe úgy már nem érné meg a dolog. Tanulmányi osztályt azt mondták ne kérdezzek meg.



2012. szept. 14. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért tennének át fizetősbe? A tanulmányi osztálynak tényleg semmi köze hozzá, hogy te dolgozol az egyetem mellett. Elmész suliba, suli után dolgozni, vizsgázol vizsga időszakban és kész. Senkinek semmi köze hozzá, hogy dolgozol.
2012. szept. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Saját elgondolás volt hogy áttesznek, szóval csak így tűnt nekem logikusnak... de az lenne a legjobb ha nem raknának :)
2012. szept. 14. 07:04
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Napi 8 óra meló mellett hogyan járnál be az egyetemre? Ha sokat hiányzol, vagy nem sikerülnek a vizsgáid,akkor akár kivághatnak az egyetemről.
2012. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ha van olyan órád, ahol van katalógus, márpedig gyakorlati órán mindegyiken van, azt nem tudom, hogy oldod meg, max ha esti meló, 3 hónapot kibírsz. Akkor leszel költségtérítéses, ha lerontod az átlagod. Arra figyelj, hogy megbízási szerződést kössön veled a munkáltató, mert az nem számít bele Start kártyánál.
2012. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Este vannak a gyakorlataim, és ez a meló délelőtt lenne. Be tudnék járni azzal nincs gond.


Nem is ez a kérdés lényege. Hanem hogy áttesznek e fizetősbe vagy sem. és elvileg át, ha nem vállalkozónak vagyok bejelentve....

2012. szept. 14. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy tesznek át, semmi közük hozzá.

Láttál ilyet akár ETR/Neptunban, akár a féléves beiratkozásnál, hogy van e érvényes munkaviszonyod?

Senkinek semmi köze hozzá, nálunk is voltak csomóan, akik dolgoztak egyetem mellett főállásban és nappalira jártunk.

Ha a pályakezdő kedvezményedet később érvényesíteni akarod Start kártyával, akkor megbízási szerződéssel dolgozz, abba egyáltalán nem kötnek bele, de ez sem a sulira, hanem a NAV-ra tartozik. Nem tudom, miből találtad ki, hogy suli mellett nem lehet dolgozni államilag támogatott képzésen, de ez csak a te fejedben létezik, a valóságban nem így van.

2012. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem az én fejemből pattant ki. Egyik ismerősöm mondta hogy

ha 8 órás bejelentett állásban dolgozom, akkor nappali tagozaton nem igazán tanulhatok, mivel alapvető probléma ilyenkor, hogy a járulékokat (ami most már valójában adó - ebbe most nem bonyolódnék bele) a munkáltató kell fizesse utánam. Amíg a nappali tagozatos tanulói jogviszonyom él, addig viszont úgymond az iskola fizeti ezeket utánam. Aki alkalmazottként dolgozik, azok általában levelezőn vagy estin szoktak tanulni, az pedig már fizetős.


Más a helyzet mindezzel akkor, ha vállalkozóként dolgozom valamit. Ennek - szó szerint - semmilyen külön költsége nincs addig, amíg nappali tagozaton vagyok és a jövedelmem nem haladja meg a kiadásaimat. Ez esetben külön előny az, ha - a tanulmányok miatt - nem főállású vállalkozó vagyok.


elvileg ez van. most erre akarok rákérdezni.

2012. szept. 14. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződés vagy diákmunka, és ez a probléma meg van oldva. A legegyszerűbb amúgy, ha bemész a NAV irodájába és megkérdezed, csak abban higgy, amit ők mondanak, de ők is ezt fogják mondani.
2012. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!