Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azon gondolkozom, orvos/állato...

Alizka0827 kérdése:

Azon gondolkozom, orvos/állatorvos legyek (? )

Figyelt kérdés
Biosz-kémia szakra kell mennem?És hányasnak kell lennem ezekből?Bioszból 4-es vagyok,kémiából is.Köszönöm.:)
2012. szept. 14. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
10%

Ha középszinten is négyes vagy nem fog menni. Kivéve ha azért négyes, mert nem nagyon tanultál eddig, mert nem érdekel.

Bioszból emelt kell. Kémiából vagy fizikából is emelt érettségi kell.

2012. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Egyrészt, nem Amerikában vagyunk. Az orvosi egyetemre érettségi tán lehet menni, nem kell előtte egy diploma. Szóval orvosira/állatorvosira kell menned.

Másrészt, két emelt kell. Bioszból, és mellé vagy kémiából vagy fizikából. De a kémia jobb lenne, mivel azzal többet fogsz foglalkozni egyetemen. De ha most négyes vagy belőle, ezt nem nagyon ajánlanám.

2012. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,biosz-kémia tagozat kell.
2012. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos ami biztos, az előzőn pontosítanék annyit, hogy középiskolában kell biosz-kémia tagozat. De ha már középiskolás vagy, az sem baj, a biosz-kémia tagozatos gimi nem előfeltétele az orvosinak, csak könnyebb megírni az érettségiket, mert jobban fel tudnak készíteni.
2012. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

idén kezdtem az állatorvosit,nem jártam biosz-kémia szakra,mondjuk elég erősnek mondható a gimi,amibe jártam.kémiából szinte sosem voltam ötös,bioszból mindig.idén már 2 emelt kell:az orvosira biosz,és kémia,vagy fizika,az állatorvosira:kémia,és biológia.

egy év halasztás után vettek fel,ez alatt az egy év alatt dolgoztam,és tanultam a kémiát mint egy őrült,egy magántanárral.Meg lehet csinálni.először 60%os lett a kémiám,végül 89%-ra felhúztam.pedig a számolásokhoz hülye vagyok,meg is szenvedtem vele,de meg lehet csinálni.ne hallgass az olyanra,aki azt mondja,hogy ne.ne menj bölcsésznek,mert nem vesznek fel elsőre.akkor felvesznek másodjára.a többséget másodjára veszik fel.

2012. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja,és még annyit,hogy azért azt nem ártana eldöntened kit akarsz gyógyítani :D
2012. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy nem mindegy hogy az ember milyen gimibe jár, mert a 4-es valahol felér egy csillagos 6-ossal. :) Én egy nagyon kemény gimibe jártam, 4-es voltam kémiából és emelt szinten csináltam 94%-ot, simán felvettek elsőre az egyetemre és semmi bajom nem is volt a kémiával ott se. (Mondjuk nem is azzal szokott probléma lenni..) Szóval a 4-es nem a világ vége! Hajrá! :)
2012. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!