Gimiben csak akkor lehet tanulni latint, ha mindenből 5-ös vagy? SOS

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez hülyeség,ilyenről még nem hallottam
2012. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség!
2012. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor tanulhatsz latinul, ha van latintanár a gimiben :D Butaság, hogy csak az tanulhat, aki mindenből 5. Amúgy meg, ha nagyon szeretnél latinul tanulni, kérdezed meg, hogy a környéken van-e magántanár, aki vállal.
2012. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Ha van latin oktatás a suliban és te abba az osztályba jelentkezel amelyiknél ezt tanítják második nyelv ként akkor lehet tanulni. És nem muszáj ehhez mindenből 5ös lenni.
2012. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat csak én reálra mennék utána orvosiraés ehhez kell a latin... és egy o.társamtól hallottam ezt. Akkor szerencsére tévedett :)
2012. febr. 2. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
az orvosin van olyan tárgy hogy latin, nem is egy félév, szóval nyugi majd ott megtanítanak
2012. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem. Pl. a mi sulinkban lehet választani 2. nyelvet, több közül, aki akarja, választhat latint. De egy csomó suliban nincs is latinoktatás, vagy pedig osztályonként beosztják kinek mit kell tanulnia (megmondják jelentkezéskor persze, így hirdetik meg).

De amúgy azt ajánlom, hogy ha egy jó gimibe mész, és 2. nyelvet kell választanod, ne a latint válaszd, ez egy tök jó lehetőség, hogy megtanulj egy elő nyelvet, nem mindenhol rossz a nyelvoktatás, és legalább ingyenes, később meg fizethetnél súlyos ezreket, ráadásul kiesel egy csomó jó buliból - pl. csereprogramok, adott nyelven mai könyveket olvasni, filmet nézni.

Ha minden vágyat latint tanulni, akkor egy szót se szóltam, alapnak jó sok nyelvhez, de csak ha az orvosi miatt gondolod, én sajnálnék kidobni 4 év ingyenes nyelvtanulási lehetőséget. Egyetemen úgyis megtanítják azt a latint, ami neked kell, ugyanis neked orvosi latin kell, kifejezések, nem latin kultúrát tanulni, meg fordítani régi szövegeket (mert ezt csinálják latinórán a nyelvtan mellett). Ha viszont tényleg ez érdekel, akkor egy jó lehetőség lehet, mert később nehéz ilyet találni. :)

2012. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!