Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségi menni fog?

Magyar érettségi menni fog?

Figyelt kérdés

11-es vagyok és elég rossz a magyar tanárom, nem is szoktam figyelni mert nem is értem amit beszél. Belenéztem a magyar írásbeli érettségibe és kétségeim vannak azzal kapcsolatban hogy sikerülni fog. Mert most kb 1feladatot se tudnék normálisan megoldani. Szerintetek ez változni fog addigra mire odakerülök? Meg amúgy se szeretem ezeket a humán tárgyakat, a reál tárgyakat sokkal jobban szeretem mert azokat nem kell tanulni csak egyszer megérted és királyság van.


Komoly válaszokat szeretnék, köszi!



2012. szept. 16. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanuld az érvelést vagy a verselemzést vagy a novellaelemzést, ha ezek közül valamelyiket tudod rendesen, akkor még a 3-as is megvan. De amúgy nem 1 nagy szám az érettségi. Meg van a szövegértés, ott tényleg csak annyit kell csinálnod, legalábbis az én taktikám ez volt, hogy előbb elolvasod a kérdéseket és utána olvasod el a szöveget. Így könnyebb. Szerintem tök könyű volt, pedig mi elég nehéz szöveget kaptunk, sok helyen elég félreérthető volt a kérdés, mint a matekban is volt 1 félreérthető több pontos feladat amit én nem értettem félre :D

De ne parázz, könnyű lesz, és van még 2 éved.

2012. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Általános iskolában a magyar volt az egyik kedvenc tárgyam, sorra nyertem a versenyeket. A gimis tanárom sajnos elég korlátozott volt, nem lehetett saját véleményünk. Az kapott jó jegyet, aki mondatról-mondatra visszamondta a vázlatot. Nála hármas, gyenge négyes voltam. Viszont nekem lett a legjobb érettségim az osztályból. Mivel nem tanított meg minket gondolkozni, az addig ötös tanulók gyenge írásbelit írtak, csak a szóbelivel tudtak szépíteni az eredményükön.

Írtad, hogy a reál tárgyakból vagy jó, mivel azt csak megérteni kell. A magyarral is hasonló a helyzet. Meg kell érteni a különböző korok társadalmi-erkölcsi normáit, ami alapján már lehet következtetni az író/költő gondolkodásmódjára.

Esszéírásnál szerintem érvelni a legkönnyebb. Ha nem áll hozzád közel a magyar, akkor is össze lehet hozni egy jó érvelést. Sokat segíthet, ha az írásbelit megelőző hétvégén elolvasol egy kötelező olvasmányok röviden könyvet. Szinte bármilyen témát kapsz, tudsz majd belőle meríteni. (A szaktanár pedig el lesz ájulva, hogy milyen jól ismered Villon művét, pedig el sem olvastad rendesen.) :)

2012. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
tényleg szar lehet a tanár, ha nem tudsz nagyon feladatokat megoldani így 11.-ben :) olvasd el a kötelezőket. bővíti a szókincsed :)ami magyarból nem hátrány éppenséggel :) én gond nélkül megcsináltam az egész feladatsort/feladatlapot, ami tavaly volt az érettségizőknek. de én sem nagyon tudom, h. hol tartanak a többiek órán :D kiolvastam már az összes kötelezőt :D meg nyilván van tankönyved: onnan is tanulhatsz. bár nekem a magyar megy nagyon meg a humán tárgyak (egyszer elmondanak valamit már és ugyanúgy visszamondom kb) ellentétben veled, akinek a matek fekszik :) (na nekem azt meg aztán magyarázhatják... -.-") :) olvass sokat :) ennyi a titka. a költők/írók meg bent vannak a könyvben :)
2012. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!