Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell fizetnem tandíjat okj-s...

Kell fizetnem tandíjat okj-s képzésen?

Figyelt kérdés
Kereskedelmi technikusi szakközépiskolai végzettségem van, tehát 13-14. évet jártam, de fizettem havi 1700 forint térítési díjat (10 éve). Most újra esti középiskolába járok, ahol azt mondták, csak az állam által támogatott okj-s bizonyítványosoknak kell fizetni tandíjat.

2012. szept. 17. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskola alatt, után végeztem három okj-s szakot, amennyire én tudom, illetve amit nekem mondtak, az az, hogy akinek már van okj-s papírja és/vagy elmúlott, 20on x éves (sajnos erre nem emlékszem talán 25 (de ebben nem vagyok biztos) annak fizetősek a további okjs képzések, én 27 vagyok.
2012. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudtam, de most azt mondta a tanulmányi vezető, ha az okj-s képzések nem állami finanszírozásúak voltak (zsebből fizetted mindet), akkor van esély az ingyenességre. Új szabályozás szerint.

Ez a mostani pedig nem tanfolyam, hanem szakképzés.

Ezért izgulok, hogy azt a minimális képzési díjat figyelembe veszik-e, mint nem állami finanszírozású képzésben való részvételt.

Eduline.hu: "Az esti vagy levelező tagozatos, iskolarendszerű képzéseken nincs korhatár: bárki ingyen tanulhat, aki korábban nem szerzett OKJ-s végzettséget államilag finanszírozott formában."

2012. szept. 17. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is rémlik valami ilyesmi, hogy csak akkor fizetős, ha az előző, előzőek államilag támogatottak voltak.
2012. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked ebben az esetben nem kell fizetned. 21 éves korig mehetsz nappalira is.
2012. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!