Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy leszálljon...

Mit csináljak hogy leszálljon rólam egy gyerek a suliban?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek az osztályban, K.Krisztián.

Egyfolytában engem talál meg. Beszólogat, mikor ülök és nem veszem észre hogy jön, az orrom alá fingik, felém dobálja a szemetét, mindig nekem jön, lelökdös a lépcsőn, ma is leakart, de már láttam direkt lassított mert ő előttem ment és tudta hogy mögötte vagyok, na szóval már lassított hogy lelökjön, de én sejtettem hogy leakar, úgyhogy már készítettem is a kezem a megkapaszkodáshoz, aztán sikerült megkapaszkodnom. Ma pl. a táskámat feldobta tesi óra előtt az öltözőnek a fürdőjének a falának a tetejére... meg ilyenek, majdnem elszakítja a pólóm stb. Ő egy visszabukott gyerek, azaz megbukott.

Rajta kívül még 2 gyerek H.Balázs és A.Máté és egyfolytában piszkál, mondjuk ők csak szavakkal. Rajtuk kívül még régebben (tavaly) volt egy 3. gyerek N.Levente aki H.Balázs és A.Máté társaságában engem szidalmaztak minden téren. Aztán N.Levente észre vette hogy ők engem hiába piszkálnak, ha a többi osztálytársam le sem sz*rják, tehát csak önmagukat szórakoztatják. N.Levente ezt észre vette, hogy semmi értelme annak hogy ők piszkálnak ha a többieket nem igazán foglalkoztatja hogy azzal hogy engem piszkálnak. Így hát bele unt, majd lassan már nem piszkált. De ez a másik 2 (H.Balázs és A.Máté) meg fogyatékosok ha ezt nem vették észre. Én a többi osztálytársammal viszonylag jóban vagyok.

Erre jön a bukott, K.Krisztián aki engem már nem csak szavakkal, hanem a feljebb említett módon piszkál. Tavaly mikor H.Balázs és társai engem piszkáltak, én nem igazán foglalkoztam vele, mert ha a többieket nem érdekli, azaz nem kapcsolódnak be akkor had szórakoztassák magukat. A többiek is néha-néha bekapcsolódnak, de látom rajtuk hogy csak viccelődésből, de H.Balázs és társainak az arckifejezése nem ezt mutatták.

Na szóval csak ezt a K.Krisztiánt kellene valahogy leállítani, mert H.Balázs és A.Máté csak saját magukat szórakoztatják tényleg. De ez a K.Krisztián komolyan rám szállt teljesen. Miért nem szólok az ofnek?

Tavaly szóltam, hogy N.Levente, A.Máté és H.Balázs nem szállnak le rólam, erre ő: "én a Mátét a Balázst meg a Leventét nem így ismerem, nem hiszem hogy ilyet csinálnának". Az of nagyon kedves velem, nem értem hogy ezúttal miért nem hitt nekem. Tehát ha ezután is szólok megint csak nem hinne nekem, vagy ha még is, akkor jönne a tesóm, hogy hát miért nem állok ki magamért, miért nem töröm be az orrát stb.

Nos azért, mert ha már egy gyereket azért kirúgnak mert összefirkálja a falat, akkor engem biztos kirúgnának ha eltörném az orrát. Ha kigáncsolom ott a veszély hogy úgy esik hogy szétzúzódik az arca, megint csak eltörik az orra, úgy esik hogy a karja eltörik stb. Megint csak kirúgnak.

Tehát ezeken kívül hogyan állítsam le rólam K.Krisztiánt?


2012. szept. 19. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan verd be az orrát de akkor már rendesen ne olyan tutyi mutyi módon. Lehet hogy kirúgnak, de legalább lesz egy jó napod.
2012. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szegénykém.. :( Mintha csak magamat olvasnám, nálam is volt a gimiben 3 fiú( gondolom te általánosba jársz még), aki rám szállt elég durva módon, annyi a különbség, hogy én lány vagyok.

Sajnos érdemi tanácsot nem tudok adni, mert sehogy se lesz jó. A saját tapasztalataim alapján ha megpróbálod megbeszélni velük a dolgot/levegőnek nézed őket/visszaszólsz/megütöd őket/szólsz a tanárnak verzió se használ. Nálam egyedül az idő segített, a gimi tanulmányi színvonala magas volt, így maradtam, de tényleg nehéz volt. Érettségi után, most már más suliba járok, és végre jól érzem magam az új emberek között. :) 19/L

2012. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írásban is szólj az osztályfőnöknek. Ez a levél amit itt leírtál így jó is lenne. Kijelölve átmásolhatod szövegszerkesztőbe és kinyomtathatod. Ezt már komolyabban venné az osztályfőnök, mert ami már le van írva, azt ugyanolyan könnyen az igazgatónak és a fenntartónak is el lehet küldeni, és ezt ő is jól tudja. Szerintem írásos panaszt komolyabban venne.


Szüleidnek is szólj, vagy írasd velük is alá.


Intézd úgy hogy egy ismerős lássa a piszkálásokat, hogy melletted tudjon szólni. Vagy valahogy vetesd fel valakivel mobillal a lökdösődést. Állítólag törvénysértő, dehát a bántalmazás az meg bűncselekmény, és remélem bűncselekményt csak nem törvénytelen fölvenni.

2013. jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!