Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két gyerek mellett tanulni?

Két gyerek mellett tanulni?

Figyelt kérdés
Elég fiatalon szültem meg az elsö kisfiunkat.Az iskolát nem fejeztem be (az utolsó évet) mivel az baba miatt az életünket rendbe kellett tenni igy külföldre költöztünk!Szóval itt vagyok szakma minden nélkül,azóta már két gyerkö van.Most járok egy nyelvtanfolyamra hónapja!De szeretnék éretségit és majd tovább...Mindenki a környezetemben azzal b@szogat hogy milyen hülye vagyok,miért nem teszek le valami gyorstanfolyamot.Már két gyerek melett hova akarnák éretségit és majd tovább...Ez ennyire nevetséges hogy szeretnék egy normális szakmát hogy majd én is normális mukahelyet találjak, és ne egy boltban keljen dolgoznom napi 12-ben?És hogy ne a férjem tartson el?Annyira elbizonytalanitottak ezekkel hogy már azt sem tudom mit tegyek.Szerintetek?
2012. aug. 9. 06:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
4 hónapja akar lenni ott fent.
2012. aug. 9. 06:41
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 gyerek mellett érettségiztem! Nem volt egyszerű,de sikerült. Neked is csak akarnod kell.
2012. aug. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz egyszerű, de az alap lenne, hogy legyen érettségid+szakma, és muszáj, hogy támogasson a férjed, mert különben nem megy.
2012. aug. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A férjem támogat nem is arról van szó!De a baráti és a családi kör folyamatosan piszkál hogy minek ez meg az.Amikor a jogositványt is elkezdtem akkor is mondták minek,nem elég hogy van a férjemnek.Viszont most jó ha a segg.ket kell furikázni.csak olyan rossz érzés hogy nem támogatnak csak szurkálnak.
2012. aug. 9. 07:14
 5/12 anonim válasza:
100%
A csalad sajnos szerintem a legtobb esetnem csak b@szogatni tudja az embert,amikor tamogatasra lennek szükseg.....a baratok meg ezek szerint nem baratok. Ha azok lennenek azzal inditottak volna,hogy ok,mikor vigyazzak a gyerekekre? Ne törődj,velük,ők sme törődnek veled,férjeddel ketten meg oldjatok,esetleg ha nagyon gazos a helyzet és nem jön sneki segiteni par orara fogadsz baby sittert ameg tanulsz,vizsgazol,ha aa férjed dolgozik.
2012. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, csak menj és csináld, amit szeretnél. Majd az idő bebizonyítja, hogy neked volt igazad, majd akkor megköszönheted a "támogatásukat".

Hidd el, az lesz neked a legnagyobb elégtétel, ha végigcsinálod. Nem kis fába vágod a fejszéd, de jól csinálod. Te gondolod jól!

Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2012. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Legalább itt nem a szurkálást kapom :)

Biztos nem lessz könnyü,söt elég férasztó is mivel majd sopronba kell átjárnom minden nap!A gyerkök meg addig oviban lesznek szóval meg tudjuk oldani mások segitsége nélkül is!Eddig is igy boldogultunk hogy senki nem segitett semmit,ezután is menni fog!Köszi mindenkinek.

2012. aug. 9. 07:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm is végigment mindezen három gyerek mellet! Most kapta meg a jogi diplomáját! Baromi nehéz lesz, sokszor el fogsz csúszni, de mindig talpra kell majd állnod! :)))) Akik igazán szeretnek azok hidd el, hogy támogatni fognak és ezekből erőt tudsz majd nyerni a sikereidhez! :)


Mi pedig innen szorítunk Neked!

2012. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Megértelek. Apukám családja csak más kudarcának tud örülni és ha rajtuk múlna mindenkit visszahúznának a maguk kis szellemi szintjére. Apukámat szó szerint arcon röhögték amikor le akart érettségizni estin, mert minek az, miért nem jó neki ha lakatos marad. Aztán szeretett volna egyetemre menni. Minek az a fölösleges "okoskodás". Konkrétan örömtáncot lejtettek amikor apa otthagyta a sulit (anyagi okokból, mivel ugye ő fizette a tanulmányait és messze volt a suli, elfogyott a félretett pénze és nem talált abban a városban munkát) és az arcába vagdosták, hogy ők "megmondták", hogy fölösleges itt vergődnie, hogy tanulni akar, menjen szépen a gyárba és maradjon nyugton. Ehhez képest mégis megpróbálta újra, anyuval az egyetemen ismerték meg egymást, aztán jöttem én, úgyhogy mellettem diplomáztak le, ami nem volt könnyű, de megcsinálták. Jegyzem meg azóta édesapám elismert szakember, több diplomával, de a mai napig "hülye gyerekként" kezeli a családja és csak a kárörvendés megy ha valami nem úgy sikerül.

Most éppen mi vagyunk náluk terítéken, mert én elmúltam már 18 és még tanulok (ami ugye hülyeség, mert már nem lenne kötelező), meg a párom aki szakmunkás és (apuhoz hasonlóan) szeretne leérettségizni estin. Akik beléd akarnak kötni, úgyis megtalálják a módját. Ha nem akarnál tanulni, akkor azért, ha igen, akkor meg azért. Amúgy szerintem csak baromi irigyek (nem akarlak megbántani), mert vannak céljaid és nem otthon ülve rinyálsz, hogy hát neked nem volt meg a lehetőséged anno és mindenki más hibás, hanem teszel azért amit elterveztél. Az akarat gyenge emberek nem tudnak örülni más sikerének, mert látják, hogy nekik is lehetne de ahhoz túl lusták így inkább azt piszkálják aki "ki akar törni".

Úgyhogy én neked szorítok és biztos menni fog, ne add fel. :)

2012. aug. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,aranyosak vagytok :)
2012. aug. 9. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!