Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért írja itt mindenki az...

Miért írja itt mindenki az OKJ szakmákra, hogy nem lehet elhelyezkedni velük? Attól, hogy ő szerencsétlen, másnak még sikerülhet elhelyezkedni.

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 10:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem válaszol senki, az igazság fáj tudom...
2012. szept. 22. 12:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
El lehet vele helyezkedni, csak ügyesen kell keresni. És nem olyan munkát keresni, ahol semmit sem kell csinálni aztán megkapja a 150 ezres fizetést.
2012. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés engem is foglalkoztam, remélem kapunk választ.:)

Egyébként szerintem a kijelentés, hogy nem lehet elhelyezkedni velük, baromság, mert arra sincs garancia, hogy diplomával, és arra nincs garancia okj képzéssel el lehet helyezkedni. Bármit, bárhol tanul az ember, az elhelyezkedés nagyon sok mindentől függ: szerencse is kell hozzá, az egyén kitartása, hozzáállása a munkakereséshez, a tényleges tudása, szakképzettége,akarat. Szerintem.

2012. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Áh, tudod itt a gyakorikerdesek.hu világában csak a mérnökök tudnak elhelyezkedni. :D
2012. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, tévedsz, mert még azok se.

Ha OKJ, akkor vendéglátás vagy kereskedelem, aminek értelmét látom (nőneműként), férfi szakmából több van.

2012. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért mondják, mert sokan általában valami olyan OKJ-t választanak, aminek semmi értelme és/vagy már amúgy is telített a piac és a diplomásoknak is kevés a munka. (pl az ilyen jogi asszisztens és társai.)

Ne ezekkel tényleg szinte lehetetlen elhelyezkedni, ha nincs protekció.


Van pár olyan szakmai amivel lehet vagy egyszerűbb.

2012. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

El lehet vele helyezkedni mondjuk fontos, hogy ne valami kamuszak legyen azért, hogy addig is ki legyen fizetve a TB.

Ne valami 3-4 hónapos mert azt alatt sem lehet igazán egy szakmát megtanulni.

2012. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nem látom ilyen egyszerűnek a helyzetet.

Az, hogy talál-e magának munkát valami, nagyon sok mindentől függ. Szerencse, kitartás, tudás, gyakorlatiasság, rutin és gyakorlat kérdése, de az sem mindegy, hogy minek tanult az illető. Pl. a lányok körében oly felkapott szakmákkal pl. kozmetikus, manikűrös, fodrász és társai valóban nehéz elhelyezkedni. Egy viszonylag kis településen élek, lassan egymásba érnek az ilyen szalonok.


Viszont ha valaki jól választ szakmát és kellő tudása van, akkor simán találhat munkát! :)

2012. szept. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És mégis melyik az a "jó szakma", amit mindenki emleget, de senki nem mondja ki, hogy melyek a használhatóak az okj-sok közül?
2012. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
cnc forgácsoló, asztalos, hegesztő, szakács.
2012. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!