Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szak vagy biológia...

Kémia szak vagy biológia szakot választanátok?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek.

2012. szept. 22. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már döntöttem 2 éve a biológia mellett:P

Nincsenek érvek és ellenérvek, ki melyiket szereti jobban, melyikben bírja elképzelni az életét. Ha te nem így gondolod, akkor egyik sem, mert mindkettő olyan, amivel nem lesz könnyű elhelyezkedned, márha sikerül egyáltalán elvégezni

2012. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azzal nem értek egyet, hogy a kémiával nehéz lenne elhelyezkedni, mikor tele a híradó azzal, hogy alig vannak kémiatanárok, mindenkit buzdítanak, hogy mozogjon ebbe az irányba, hogy megkedveltessék a gyerekekkel a tárgyat. Viszont a harmadéves biológus ismerősöm már most azon gondolkodik, hogy mi a fenét kéne tanulnia ha lediplomázott, mert munkát nem fog vele kapni.

Viszont ha mindkettő megy én a helyedben inkább próbálkoznék valamilyen eüs szakma felé menni, mondjuk orvosira vagy gyógyszerészetire mennék, többet érsz majd ezekkel, mintha a fent említett két helyen végeznél.

2012. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Kémia tanár több van, mint biológia tanár, de valóban hiányszakmák, de őszintén nem is csodálom, mivel 2. félévben kell szakosodni és mindenki úgy van vele, hogy mivel mostmár látta mennyit kell szívni vele nem fog elmenni tanárnak, amivel aztán alig lesz fizetése. Az ismerősöd meg menjen el Msc-re vagy legyen egy kicsit aktívabb (TDK stb.), mert a Bsc-vel valóban kitörölheti a seggét, az Msc a minimum
2012. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

biológia...

számomra ez egyértelmű, a bioszt imádom és a kémiát nem értem

2012. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!