Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha könyvosztáskor nem kaptam...

Meteor kérdése:

Ha könyvosztáskor nem kaptam meg egy könyvet mert akkor még nem jött meg és én megvettem a boltból most meg megjött a suliban akkor azt ki kell nekem fizetni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem fizetted ki, evidens, hogy most ki kell. Ha már kifizetted, akkor nem kell.
2012. szept. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még nem fizettem ki de már megvan akkor az minek nekem
2012. szept. 25. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És szóltál nekik, hogy mégsincs szükséged rá? Esetleg bármikor szóltál tanárnak, hogy Te megvetted a könyvet?
2012. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szóltam,de nem hittem hogy kell
2012. szept. 25. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig a gondolataidban senki nem tud olvasni. Ha nem volt akkor könyv, még utána rendeltek. Vagy volt róla szó, hogy mindenki szerezze be maga? Ha igen, akkor nem lenne most gond. Ha nem volt erről szó, evidensnek kellett volna lennie, hogy idővel meglesz. Akkor kellett volna mondani, hogy inkább ne fáradjanak ezzel, mert nem várod meg, amíg kihozzák.
2012. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg ki kell fizetni, hiszen neked lett megrendelve. Szólnod kellett volna, hogy Te megvetted boltban az adott könyvet, bár ha a rendelést leadták addigra, akkor ugyanúgy ki kellett volna fizetned.

Max. annyit tehetsz, hogy keresel valakit, akinek szüksége van arra a könyvre és megveszi ő. Vagy pl. megveszed Te és alsóbb évfolyamosnak eladod, mint új könyv (hiszen az is lesz, mert csak az egyiket használod) pár száz forinttal olcsóbban, így nem buksz sokat rajta. Vagy felteszed vaterára, hátha el tudod adni.

2012. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!