Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin jár-e többletpont...

Érettségin jár-e többletpont abból a nyelvből nyelvvizsgáért, amit felvételi tárgynak is választok?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgám van angolból, ami most 28 többletpontot jelent. Egy tanáromtól viszont úgy tudom, ha ugyanezt a nyelvet választom az egyik felvételi tárgynak (duplázás), akkor nem kapok érte többletpontot. Utánanéztem az interneten is, de nem találtam rá választ.

Ugyanígy magyart választhatom-e felvételi tárgynak, ha emelteznék belőle, amiért 50 pont járna. :)



#érettségi #nyelvvizsga #emelt szint #felvételi tantárgy
2012. szept. 30. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgás többletpontok szerintem nincsenek összefüggésben a felvételitárgyakkal. Az 50 pont meg csak akkor jár az emeltre, hogyha a magyar felvételitárgy és azt számítod be. (Pl tesiemeltért nincs +50 neked)
2012. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
HA ugyanazt a tárgyat választod emeltnek, mint amiből a nyelvvizsgád megvan, akkor csak az érettségi többletpontot kapod meg (én is így jártam tavaly).
2012. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a dolgokat: az érettségin _semmiért_ nem jár többletpont.
2012. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már hogy ne járna többlet pont..
2012. okt. 14. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig nem jár. Gondolom, te a felvételi eljárásról beszélsz, csak összekevered a fogalmakat.
2012. okt. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!