Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha abbahagyom az egyetemet,...

Ha abbahagyom az egyetemet, akkor fizetnem kell?

Figyelt kérdés
első éves vagyok, az első félévben , de abba akarom hagyni az egyetemet, mert nem érdekel a szak, amin vagyok és nehéznek is tartom. Csakhogy alá kellett írni azt a szerződést, gondolom hallottatok róla. Viszont ha én most ha abbahagyom az egyetemet, akkor vissza kell fizetnem azt az x összeget ami erre a félévre volt a támogatás attól független hogy nem járom ki az első félévet sem?
2012. szept. 30. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az mind1 h befejezted e vagy sem, mivel aláírtad a szerződést és aktív már a féléved. ennek a félévnek az 50%-át kell kifizetned (de ez a szerződésben is benne van).
2012. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Tudod, felnőtt emberként leehtett volna benned annyi felelősség, hogy megnézed, mit írsz alá.
2012. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen vissza kell fizetned, mert beiratkoztál és a képzésed nem oklevéllel zárul.
2012. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

"nem érdekel a szak, amin vagyok és nehéznek is tartom."

akkor mi a fűzfának jelentkeztél oda??? pont az ilyen iq harcosok miatt van a hallgatói szerződés.

2012. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az előttem szólónak: Tudod olyan világot élünk, hogy a diákok 70-80%-a nem jelentkezhet oda ami érdekli őt, ugyanis elérhetetlen számára a ponthatár. Ergo muszáj egy olyan szakot választania amire elég a pontja de talán még sem az érdekli Őt a legjobban. Mivel nem járt azelőtt oda, nem tudhatja, hogy milyen lesz, milyenek az elvárások vele szemben és lehet túl nehéznek fogja találni. A másik leszólása helyett használható válaszokat, segítséget kéne nyújtani.

Természetes, hogy az ember nem akar éveket vesztegetni azzal, hogy azt tanulja amit nem szeretne. Sokkal inkább foglalkozna olyasmivel ami érdekli őt és szereti csinálni. Nem mindenki tudja eldönteni 18 évesen (igen, létezik ilyen), hogy mivel szeretne foglalkozni a jövőben...


Sajnos hasonló cipőben járok a kérdezővel, elolvastam a szerződést és van egy olyan pont benne, hogyha nem végzem el a megadott időn belül, akkor a képzés díjának 50%-kát köteles vagyok megfizetni. Nem nagyon szeretném elhinni...

2012. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!