Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abbahagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Van már egy OKJ-s szakmám,de abban nem dolgoztam,mert rögtön egyetemre mentem. De most 2 év után rájöttem,hogy nem tetszik,nem ezt akarom csinálni! De nem merem elmondani anyumnak!Ő annyira bízik bennem! Mit tegyek?
2011. dec. 20. 13:42
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
rájöttem, hogy azt az OKJ-s szakmát sokkal szivesebben csinálnám...
2011. dec. 20. 13:43
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
mennyi van még az egyetemből hátra és mit tanulsz?
2011. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%

Attól, hogy lesz diplomád csinálhatod, szóval én nem hagynám ott, csak előrébb vinne.

Másrészről jól gondold meg, okj-vel nehezebb munkát találni, mint diplomával.

2011. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a szakma,es az egyetemen mit tanultal? Egyszeruen ugy, mint most nekunk, nem lesz egyszeru, de meggyozo erveket hozol fel es szeret, meg fog erteni. De ne azt mond,hogy "Abba akarom hagyni". Hanem eloszor mondd el, hogy "ez es ez jo ebben az okjs szakmaban, ez es ez nem az egyetemi szakkal"es a vegen mondd,hogy ezert ott szeretnem hagyni.
2011. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
én fél év után hagyom ott. Átjelentkezem ez teljességgel nem nekem való rájöttem. Felhívtam, anya, otthagyom a sulit. Így történt :)
2011. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Előbb/utóbb ez kiderül...és minél később, annál rosszabb. Nehéz, de pont azért mert bízik benned el kellene mondanod.Fejezd be ezt az évet jó eredménnyel és jelentkezz át egy másik szakra v. egyetemre. Nem szégyen az, ha még időben rájössz, hogy mit szeretnél.
2011. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sok van hátra az egyetemből, csináld végig szerintem. :) Lesz egy diplomád, ami bármikor jól jöhet, nem csak seggtörlésre. Másrészt az OKJ-s szakmáddal nem tudsz elhelyezkedni valahol az egyetem közelében? Dolgozhatnál mellette, ha lehet. Vagy levelezősön is csinálhatod az egyetemet. De ha egyszer felvettek (nem kap rá mindenki lehetőséget, ne hagyd már ott. :)
2011. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 LadyLee ***** válasza:
52%

"Ha nem sok van hátra az egyetemből, csináld végig szerintem. :) "


Ez speciel nem derül ki a kérdésből - lehet, hogy 5 éves képzés, és akkor azért még a java messze hátra van.

2011. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 LadyLee ***** válasza:
100%
Egyébként az tényleg jó ötlet, hogy esetleg menj át levelezősre.
2011. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki őszintén azt, amit gondolsz.

Én 3 év után hagytam abba az 5 éves egyetemet. Nem érdekelt, hogy mit fognak szólni a szüleim, mert szerintem az a fontos, hogy én mit szeretnék csinálni, és nem az, hogy ők milyennek képzelnek el engem. Amúgy megértően fogadták a döntésemet, és támogattak mindenben.

2011. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!