Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnék meg jól...

Hogy tanulhatnék meg jól fejben számolni? Soha sem ment! Tudom, hogy ez szégyen.12/L

Figyelt kérdés

2012. okt. 2. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás.

Én a gyereket az utcán is tanítottam, pl. megyünk a suliba a kocsisor mellett, amikor elsősök voltak, akkor a rendszámok 3 számát össze kellett adni. Most az első két számot összeszorozzák és az utolsót hozzáadni.

Villamosra-buszra felszállnak, nézik a számát és összeadják...


Az elején úgy mentünk minta csiga, most meg alig tudom őket követni.

Illetve most váltottunk át arra, hogy a rendszámok számát a tanult idegen nyelven mondják, így 1000-ig a számokat hamar begyakorolták.

2012. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

összeadni, kivonni, két egyjegyű számot szorozni(pl 5*6) nem nehéz fejben, ezzel talán nincs gondod


ha pl egy egyjegyű és egy kétjegyű számot kell szorozni sztem még az is könnyű, de ha nem akkor pl 7*14, lebontod h fejben könnyebb legyen számolni úgy mint: 7*10=70 7*4=28 70+28=98

ha két kétjegyű, pl 13*28 én úgy szoktam mint az előzőt, 10*28=280 3*20=60 280+60=340 3*8=24 340+24=364

ha háromjegyűt kell, azt nem kell :D olyat ne számolj fejben ha nem muszáj


én elég gyorsan számolok fejben, de főleg azért mert van egy ilyen "betegségem" vagy megszokás/hülyeség nemtom minek nevezezzem, h régebben mindig megszámoltam a lépcsőfokokat ahol jártam, aztán figyeltem az autók rendszámát és akarva akaratlanul összeadtam azt a 3 számot meg ilyenek, de csak így jön magától :D már a mindennapi életem része lett, néha arra gondolok h meghülyültem

2012. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én elképzelem hogy néz ki, látom magam előtt

amit az előttem kommentelő írt, az nagyon jó :)

2012. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem nem szégyen. Főleg ha nem megy. 15/f
2012. okt. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!