Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szégyen, ha valaki református?...

Szégyen, ha valaki református? Miért van ilyen kevés református?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogy szégyen, miért lenne az?
2011. márc. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma Magyarország tízmilliós lakosságának körülbelül 16%-át teszik ki a reformátusok. A több, mint 1200 gyülekezet 4 egyházkerületben, illetve 27 egyházmegyében él.

És miért kéne szégyellni?? Csak sajnos a fiatalság már kevésbé vallásos,de ez igaz a katólikusokra is,meg az ortodoxokra,meg a többire.

2011. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
45%
Miért lenne szégyen?A református hit ugyan úgy elfogadott mint a katolikus vagy a baptista.Vagy ha azért kérdezed , hogy szégyen -e mert mondjuk a barátaid nem vallásosak akkor pedig gondolj csak bele , hogy milyen jó hinni Isten létezésében, abban, hogy van élet a halál után, és hogy bármikor bármiben kérhetsz segítséget imáidban, amik meghalgattattnak. Ezeket átgondolva rájöhetsz, hogy eggyáltalán nem kell szégyenkezned a hited miatt, inkább sajnáld és imádkozz azokért akik nem hisznek semmiben. Egyépként én is református vagyok, úgyhogy értem m ire gondolsz :)
2011. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!