Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát tanulhatnék?

Milyen szakmát tanulhatnék?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok, most vagyok 10.es. Néhány héten belül megkapjuk a jelentkezési lapokat, de még mindig nem tudom mit válasszak. Arra gondoltam, hogy szakács leszek, de mivel azt nem fizetik meg rendesen és néhány helyen 12 órát is kell dolgozni, ezért nem éri meg. Esetleg lehetnék hegesztő, apa is az és jól keres vele. De a legjobb lenne, ha tudnátok mutatni nekem egy listát, hogy Magyarországon milyen szakmákat lehet tanulni 10 osztály alappal. Előre is köszi. :)
2012. febr. 17. 16:26
 1/2 mmT válasza:

Villanyszerelő? Azt szélesebb körben tudnád használni, mint a hegesztőt.


UI: Az osztályfőnök nem segít ebben??? Osztályfőnöki órán nem téma, h ki merre készül, mik a lehetőségek, honnan kaptok segítséget???

Érdeklődj a munkaügyi központban, h nem végeznek-e esetleg ilyen "pályaválasztási tanácsadást", ami tulajdonképpen csak egy nagy teszt, ami rávilágít, h milyen területen érdemes körülnézned.


Sok sikert!

2012. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 fúróferkó ***** válasza:

Attól is függ ,hogy állsz a tanulmányi eredményeiddel,vagy legalábbis ,a külvilág melyik része érdekel.

A családod anyagi helyzete és biztonsága fontos választásban.

Olyan szakmát válassz ,amit biztosan el tudsz végezni a képességeid alapján.

Egy szakmánál nem csak azt kell nézni ,hogy lehet vele keresni,mert ami ma igaz,holnap felül írja az élet,és az igények.

Ha gyorsan saját lábadra kell állnod ,akkor olyant válassz amit egyszer akár otthon is lehet művelni pl bútorasztalos,cipőkészítő (nem javító),szerkezeti lakatos.

A hegesztő szakma ma már tényleg szakma .Nem kell összetéveszteni avval,aki a kertben papucsban kerítést villogtat ,attól még nem hegesztő.

De az jó kezű,szemű AWI hegesztőket külföldön is szívesen alkalmazzák.

A villanyszerelő,mechatronikus,a elktronikai műszerész szakma ma már magas szintű tudást feltételez ,kíván.

A szakács szakma ,ha hozzá tanulsz ,nem állsz meg a hagymavágásnál,akár jó választás is lehet ,az biztos,akármi lesz a kajád legalább meg lesz.

2012. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!