Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár hogyan kezeli a...

Egy tanár hogyan kezeli a helyzetet, ha egy diák többet tud az osztálytársainál, és folyton kérdez, néha zavarba ejtő kérdéseket tesz föl?

Figyelt kérdés

Történelem, földrajz, irodalom, állat- és növénytan (környezetismeret, biológia)témákban.

Tehát olyan kérdéseket, amikre a tanár nem tudja a választ. Nekem volt olyan tanárom, akitől minden témában mindent lehetett kérdezni meg olyan is, aki csak olyan válaszokat tudott adni, amit egyébként a tankönyvben is megtaláltunk volna.


2012. okt. 11. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Miután te magad megválaszoltad a kérdésedet, mit tehetnénk még hozzá? Tanár vagyok. Igen, van olyan tanár is, meg ilyen tanár is. A legjobb, szerintem, ha arra, amire nem tudtam válaszolni, azt igértem, hogy majd utána fogok nézni.
2012. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem megválaszolni akartam, csak kiegészíteni, hogy ne lógjon levegőben az egész. Például egy történelemtanárt mennyire ejt vagy ejt-e egyáltalán zavarva egy olyan kérdés, ami azzal kapcsolatos, már Kolumbusz előtt is jutottak el Európából, Afrikából az amerikai kontinensre. És itt nem csak a vikingekre gondolok, hanem középkori keresztény szerzetesek és ókori egyiptomiakra is.
2012. okt. 11. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Miután nem vagyok az a történelemtanár, így nem tudnék az ő helyében nyilatkozni, hogy őt zavarba ejti-e ez a kérdés vagy nem. Engem nem ejtene zavarba.
2012. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért ejtené zavarba? Vagy tud rá válaszolni, vagy nem. Ha nem, jó esetben utánaolvas, és elmondja, mit talált. Téves azt gondolni, hogy bármelyik tanár (sőt bármilyen más szakember) a szaterületének minden pontjában alapos és mélyreható ismeretekkel rendelkezik. Tudsz informatikustól, orvostól, jogásztól stb. olíat kérdezni, amire nem fog tudni pontos választ adni. Nem tudom, most mivel foglalkozol, de gondolom a te szakterületeidnek is vannak olyan pontjai, amikben nem vagy profi.
2012. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem vagyok profi, de igyekszem bővíteni az ismereteimet. A kérdés ott merült fel, hogy amikor általános iskolás voltam, voltunk vagy hatan-heten az osztályban, akik gyakran kérdeztünk, de az esetek többségében azt a választ kaptuk, hogy majd a jövő órára megnézni a tanár. Meg persze volt az a tanár, aki mindenre tudott válaszolni, róla már írtam.
2012. okt. 11. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:

olyan tanár nincs aki mindenre tud válaszolni, sőt olyan ember sincs. (mint ah az előző hozzászóló is mondta)

egyetemen is kérdeztünk olyat, amire a tanár nem tudott pontos választ adni. kifejezetten örült a kérdésnek és mondta h utána néz. következő órán elmondta h mit talált arról a dologról és megköszönte a kérdést

2012. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!