Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tesz / tehet a tanár ha...

Mit tesz / tehet a tanár ha anorexiás a diák?

Figyelt kérdés

Mért van kevés olyan tanár aki aggódik és foglalkozik a diákokkal? Nálunk a suliban ált. ilyen tanárok vannak, de sok más iskolában a tanárok nem foglalkoznak a diákokkal.

Mit tehet a tanár ha a diák rákos? hogy támogathatja?

És ha anorexiás mit tehet?


2012. máj. 18. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem sokat, max. szól a szülőnek, a szülő meg leugatja, hogy mit szól bele. Ui. a szülő sara a dolog, neki is látnia kell, hogy baj van a gyerekkel, de nem érdekli.

Nekem egy olyan tanárom nem volt, akivel bizalmas viszonyom lett volna, csak jöttek-mentek, leadták az anyagot de nem foglalkoztak a magánügyekkel.

A rákos eset más, egyedi, ott gondolom, ha tud járni a gyerek órára, akkor a szülővel megvitatják, hogyan legyen a támogatás, esetleg gyerekpszichológus is segíthet, hogyan lenne jó.

2012. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
64%
Mit tehet a tanár, ha azt látja, anorexiás a gyerek? MINDENKÉPP szól az iskolai védőnőnek/orvosnak - merthogy ilyen mindenhol van!
2012. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább ez az osztályfőnökök dolga, nekik kell a legjobban ismerniük a tanítványok jellemét, családi hátterét. Sajnos a mai világban az elfogult szülőkkel van a legnagyobb gond, már egy rossz jegyért is képesek megsértődni és szidni a tanárt, nemhogy ilyen nagy problémáknál. Általában azt kapják, hogy foglalkozzon a saját dolgával, ne más gyerekével.
2012. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
aha, szól a védőnőnek, remek. És az mit tesz, ha tudja, hogy pl. a gyerek azért anorexiás, mert otthon áll a bál, a gyerek idegbeteg? Megváltoztatja az alkesz szülőket pl.?
2012. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
13:59-es: nem áll mindenki úgy az élethez, másokhoz, hogy "leszarom, nem az én dolgom, lesz ahogy lesz, úgysem segíthetek, felesleges ez is, az is, nem tudom megváltoztatni a szüleit/életét/ körülményeit" stb. Igen, vannak jó, lelkiismeretes, segíteni akaró és TUDÓ szakemberek, én is ismerek ilyen védőnőt, orvost is! Hogyan segít? Ez az ő szakmája! És valóban nem mindegyik ilyen, de ebből kiindulva meg sem próbáljuk? Legyen inkább mindegy?
2012. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

saját példámból indultam ki, 43 kg voltam gimiben és 170 cm. Szerinted feltűnt valakinek, ugyan...

Jó tudni, hogy vannak lelkiismeretes védőnők és szakemberek, de őszintén szólva kb. évi kétszer láttunk védőnőt ált.-ban is, amikor jöttek megnézni, hogy tetves-e valaki és ennyi volt.

2012. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várom még :)

Azért kérdezem mert mindkét esetre van példa a suliban, és sokan beszélgetnek velük meg segítenek nekik és sokan mondják hogy nem nagyon vannak ilyen tanárok

2012. máj. 18. 14:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokat nem tehet. Ez a legnehezebb problémák között van, aminek általában a családszerkezetben vannak a gyökerei, és a szülők nem fognak a tanár intésére megváltozni. Oda tud rá figyelni, de nagyon nehezen tudja a gyógyulás útjára terelni, mint bárki más is. Az első lépés, hogy rá kell venni, menjen pszichiáterhez, ez meg csak akkor sikerülhet, ha a lány elismeri, hogy beteg és segítségre van szüksége. Na ez meg nehezen megy... Szóval nem vidám a helyzet, hiába látja a tanár, mi van, akkor sem sokat tehet ebben az ügyben.
2012. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:/
2012. máj. 19. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!