Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a hiba (ha van) ebben a...

Brain Storming kérdése:

Mi a hiba (ha van) ebben a mondatban? : "Pusztán azért hisszük, hogy 'a jövő meg van írva', mert a múlt meg van. "

Figyelt kérdés

A "meg" igekötő egybe- ill. különírásával kapcsolatban merült fel a probléma. Ezt válaszoltam rá: "Jogos a felvetés - a "meg" itt igekötő, a "meg van írva" esetén nem írjuk egybe, lásd "kihúzza - ki van húzva", és "A dugó ki van húzva? - A jobboldali ki van.", ... de nekem is úgy tűnt, h egybe kellene írni. Ámbár: ha megvan-ként van leírva, akkor a "megtalálták" szinonimájaként is értelmezhető lehetne. Itt azonban a "megírva" jelentését képviselné. - Az azonban tény, h kiejtésben egyben ejtjük ki."


Ennek ellenére nem vagyok teljesen biztos. A fő kérdés persze az, h akár egybeírva, akár külön írva félreérthető-e a mondat mondanivalója.



2012. okt. 16. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem jó így, jól gondolod. Ez esetben a múlt "megírva van", tehát nem a "van"-hoz kapcsolódik az igekötő.
2012. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!