Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok valami tanácsot adni...

Tudnátok valami tanácsot adni egy testnevelés analfabétának?

Figyelt kérdés

HELP!HELP!HELP!


Segítsetek! Kétségbe vagyok esve! Tesi... magasugrás, floptechnika. Nem megy, de még az ollózó sem rendesen, pedig annyira szeretném, hogy sikerüljön, és ne lógjak ki a sorból...


A tanár nagyon jól tudja, hogy ez nem megy nekem, de nem tud velem mit csinálni. Abban a 45 percben, a többiekkel is kell foglalkoznia, ráadásul én rettenetesen béna vagyok magasugrásból... is :(


Annyira szeretném, hogy sikerüljön, de egyszerűen nem megy és ez nekem olyan rossz. Bánt engem a dolog. Mindenki megcsinálja úgyahogy, csak én nem. Félek, hogy mindenki rajtam röhög majd. Félek, hogy évvégére tele lesz a napló a tesi egyeseimmel... Semmi önbizalmam sincs már, ha erről a tárgyról van szó. Nem tudok semmit tenni, hogy ez úgy menjen, ahogy kéne, pedig én annyira szeretném!


Jó, elismerem volt kitől örökölnöm a "tehetségemet" ehhez a tárgyhoz, és nem is vagyok egy nádszálkisasszony sem, de azért nem is egy bálna... Pedig úszni, biciklizni, sétálni, görkorizni nagyon szeretek. Az alap dolgok(kocogás, ugrókötelezés, gyakorlatok stb.) mennek, de ez... Annyira le fogok még égni, emiatt a tantárgy miatt :/


Mit tanácsolnátok nekem? Minden másból ötös vagyok. Hogy fog ez kinézni így nyolcadikra?



#lány #elkeseredettség #bénaság #testnevelés-analfabéta
2012. okt. 16. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne izgulj ennyit a tesin. Nem számít sehova. Én is világéletemben féltem a tesióráktól, amikor magasugrásra, szekrényugrásra, fejenállásra stb. került a sor. Aztán valahogy csak túléltem mindig és nem is nevetett ki senki.

Aki normális az nem fog emiatt cikizni, kinevetni. Te legyél büszke arra, hogy a többi tárgyból ötös vagy, ez meg sikerül ahogy sikerül.

Biztos vagyok benne amúgy, hogy nem te vagy az egyetlen az osztályba, akinek ez gyengén megy. A tanárnak pedig az a fontos, hogy lássa rajtad, hogy te megpróbálod. Ha látja, hogy amúgy mindig rendesen dolgozol és igyekszel, akkor nem fog rossz jegyeket adni.

Kitartás! :)

2012. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Azt hiszem a mozgáskoordinációmmal lehet a baj. Én dolgozok meg nem csalom le a dolgokat, mint az osztálytársaim egy része... csak ők így is jók és meg tudják csinálni, én meg szenvedek hiába csinálom becsületesen a gyakorlatokat. Igen, be kell vallanom, ha nem is vagyok a tanár kedvence, de korrekt velem, bár az is biztos, hogy ritkán lát ilyen kétballábast, mint én.


Bár, igaz a szekrényugrásomra ötöst kaptam tavaly, és ha a fejenállást gyakorolnám, menne támaszték nélkül is, de például a kézi labda, a kislabdahajítás stb. nagyon nem mennek :(

2012. okt. 16. 19:14
 3/3 anonim válasza:
Azt meg tudod tenni, hogy ugrás előtt kiszámolod a lépéseidet, így a végén nem kell lábat cserélned, ami elképzelhető, hogy nehezíti a dolgodat. Ha tudod, melyik lábaddal szeretnél, és melyikkel tudsz jobban ugrani, akkor érdemes előtte rászámolni. Azt nem tudom, hogy jobbról, vagy balról közelíted meg, de az segít valamennyit a befordulásnál. Ugrásnál pedig érdemes a lendülettel átvinned magad. Az ugrás előtt érdemes még az ollózást is gyakorolni, hogy biztosan sikerüljön. Mindenesetre azért gondolom, nem kell 2.10-et ugranotok még.
2012. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!