Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Testnevelés felmentés okai?

Testnevelés felmentés okai?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok, fiú. Összevonva tesizünk a 7. osztállyal, és finoman szólva "bénácska" vagyok a foci és más dolgokban. A többiek (és a tanár!) csúfolnak, kinevetnek, és a többi, amit még ilyenkor szoktak (?).

Tavaly is minden bajom volt már, mondjuk akkor mi voltunk a 7.-esek, és a 8.-osok b*sztattak. 3 hónapig be se mentem tesire, mondván, hogy "beteg vagyok", hamisított felmentések, "versenyre készülök fel", stb. De ezt nem csinálhattam tovább. Így a tanárnak, és a szüleimnek panaszkodtam a térdemre és a bokámra.

A háziorvos orthopédiára utalt be, ahol a kedvem (már rég nyugdíjas lehetne) ortopéd bácsi 2 méterről tekintgetve azt mondta hogy térdben X-tengely ferdülésem van (értett ám a matekhoz), illetve lúdtalpam. Az édesanyám könyörgött neki valamilyen felmentésért, végül könnyítettet kaptam...

Nos, a tanár nagy ívben lesz*rja... Örökre szóló papír, egyszer említettem neki, és természetesen le lettem üvöltve... Hát igen :)

Szóval az érdekelne, hogy mit tegyek? Gerincferdülésem is van egyébként, illetve tényleg okoz pszichés problémákat is. Emellett tesi után fáj a fejem, stb, stb.

Az orthopédia szerintem kilőve, de nem biztos. Házi orvos nem adhat végleges felmentést. Komoly betegségeim nincsenek.

Mostanában hallottam, hogy már pszichológus / pszichiáter is menthet fel diákot testnevelés alól, plusz már tényleg rám férne egy beszélgetés (öngyilkossági kísérletek, családi problémák stb.), de a szüleim nem elég nyitottak az ilyenre. Had szenvedjen a gyerek :) (Tudom, ez az én szemszögem, de akkor is...)

Tanácsot szeretnék kérni tőletek!

Tesizz csak, rád fér, komoly gondjaid lehetnek, és ilyesmi válaszokból KÖSZÖNÖM NEM KÉREK!



2012. szept. 25. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos ir papirt hogy könnyitett tesis legyél akkor azt a tanárnak (akár tetszik neki akár nem) el kell fogadni! Szólj az ofődnek vagy az igazgatódnak. Vagy még jobb ha a szüleid szólnak.
2012. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ, hát értem...

de az a fura, hogy pl. a volt agydaganatos osztálytársamnak se veszi figyelembe, hogy könnyített...

és még azt is hozzá tenném, hogy ha egész órán futni kéne, jobban elviselném mi ezt a ....focit meg egyebeket..:@

2012. szept. 25. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogadja el a tanár az igazolást akkor szólj az igazgatónak ha ő sem segít az ezt követő felügyeleti szervhez az Önkormányzathoz lehet fordulni végső soron az oktatási jogok biztosához. És ne hagyd magad, hogy leüvöltsön, ha kell "emelt" hangot beszélj vissza neki.
2012. szept. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

megvédem magam, ez csak természetes..

Önkormányzat nem játszik, mert Evangélikus Gimnázium :/

2012. szept. 27. 21:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el még egyszer az ortopédiára (más orvoshoz) vagy a neurológiára. Mondd azt, hogy nagyon fáj már egy kevés futás után is a bokád és a gerinced. Megröntgenezik, ha tényleg gerincferdülés, akkor gyógytornára kéne járnod, mert így felnőtt korodra komoly gondjaid lesznek, meg akkor már nehéz korrigálni. Kérdezz rá, hogy a kórházban tartanak-e gerinctornát, mert sokszor az ortopédián ezt nem is említik, pedig az az igazán hasznos.


A gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, sajnos. :S Sajnálom, hogy csúfolnak a foci miatt. Esetleg kereshetnél magadnak valamilyen olyan sportot, ami jobban menne.

Abban igazad van a szüleidnek és a tanárnak is, hogy mozogni kell, de ha olyat erőltetnek rád, ami nem megy, azzal csak rosszat tesznek.

Gondolom a csapat/labdajátékokkal van gondod, azokat én is mindig utáltam.

Járhatnál vívni, vagy táncolni stb. Úszni mindenképp járj, bár ez a kórházi gyógytornának is a része.

2012. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó felpontoztalak. az úszás sem jó mert nem vagyok túl izmos, és mindig van olyan ismerősöm az itteni uszodában akik b*sztatnak...

igen, tehát ha napi 45 percet futnánk azzal semmi bajom nem lenne...

2012. okt. 27. 10:42
 7/7 anonim válasza:
100%
Nekem is pontosan ugyanez volt a bajom, csak fejfájássom az nem volt. Az orthopédián én is könnyítettet kaptam, velem is harcolt a tanár, és én is kiabáltam a tanárral. Másnap látom a tanáromat, amint sántikál, és alig bír állni a lábán. Isten megbüntette, amiért nem fogadta el a papíromat. Másnap visszamentem az orthopédiára, és kértem egy teljes felmentést. Megkaptam. A háziorvosi nem jó, mert ha egész évben fel vagy mentve, akkor kell szakvélemény.
2017. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!