Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért van az hogy egyre több...

Mért van az hogy egyre több Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Diplomával rendelkezők egy része nem hajlandó vállalni a, , piszkos munkát"?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom rajtam függne az Felsőoktatási rendszer irányítása nem engedném meg bármelyik kiváló végzős Gimnáziumi tanuló, a sikeres Érettségije után Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai iskolát válasza. Csak azért mert esetleg nem vennék fel az egy részüket pl. Eötvös Lóránd Tudomány Egyetemre egyéb népszerű Egyetemre. Viszont dolgozni nem akarnak Gimnáziumi éveik után első 4-5 évben akkor is ha lenne számunkra munkahely az Érettségijük és Nyelvvizsgájuk mellett.


Egy valami nem tetszik a Gyógypedagógus végzettségűeknél(tisztelet a kivételeknek), elfedeznek arról nem csak a Korai fejlesztőkben lévő kis korú és fiatal korú fogyatékossággal élő gyermekeket és kamaszokat kell fejleszteniük. Hanem felnőtt korú fogyatékossággal élő embereket is fejleszteniük kell abban nekik is legyen tartós munkahelyük úgy mint az egészséges embereknek van.


Hallottam olyan esetről egyik Gyógypedagógus végzettségű személynek az lett volna a feladata, hogy felnőtt korú fogyatékossággal élő álláskeresőket integráljon be az ép dolgozók közé. 3 hét volt hátra ezt a munkát elkezdje amikor hirtelen meggondolta magát és dolgára hivatkozva nem vállalta el ezt a feladatott. A másik gyógypedagógus pedig a száját húzogatja gondolkodik rajta akarja-e vagy sem vállalni mint a Luca széke olyan lassan gondolkodik.


Jegyezze meg minden leendő Gyógypedagógus főiskolai növendék: Diplomával a kezükben nem biztos nagy álmaik munkahelyére kerülnek be, hanem előbb a piszkos munkát kell elvégezniük kevesebbé népszerű munkahelyeken. Kiválóan csinálják meg a piszkos munkát aztán jöhet az álom munkahely.



2012. okt. 18. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gyógypedagógus vagyok, hanem szociális munkás, viszont megírom mit gondolok ezzel kapcsolatban.

Elöször is: nem tudom neked mi a végzettséged , hogy dolgozol, de nem tetszik a beállítódásod. Szerintem, ha emberekkel foglalkozol, nincsen olyan, hogy " piszkos munka"... olyan van, hogy ez a munkaterület nem érdekel, vagy tudod magadról, hogy ahhoz a klienscsoporthoz bizony nem lenne elég türelmed, affinitásod, így inkább nem vállalod el azt a munkát. Hozzáteszem szerintem ez a munkavállalónak, de a leendő klienseknek is jobb, mint hogy odamenjen muszájból (mert más lehetőség nincs) dolgozni egy abszolút inkompetens szakember (most hagyjuk, hogy van e végzettsége, emberileg nem ért hozzá, ezt értem alatta), aki esetleg a hozzáállásával többet árt mint használ. A gyógypedagógiának is számtalan területe van...Szerintem nagyon kevés az olyan ember, aki konkrétan elmondhatja magáról, hogy minden terület érdekli, minden területen egyformán jól megállja a helyét, és akárhol dolgozna. Valószínű inkább mindenki konkrét céllal megy gyógypedagógiára. Tehát nem simán gyógypedagógus akar lenni, hanem pont sérült gyerekekkel foglalkozni. Na most, ha valainek ez a szívügye, hogy sérült gyerekkel foglalkozzon, akkor nem sok tetejét látom, hogy elmenjen felnőttek közé dolgozni. Persze ha ahhoz is van affinitása, akkor tegye... De ha egyáltalán nincs neki, és megteheti, hogy vállogat, akkor miért tenné. Szerintem gyerekek között is úgy vállalhat munkát, ha tapasztalatot szerez, ez esetben elsősorban gyerekek között. Persze olyan állást kell megcélozni, ami a pályakezdőnek is nyitott!

2012. okt. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
14%

"Elöször is: nem tudom neked mi a végzettséged , hogy dolgozol, de nem tetszik a beállítódásod. "

igen, ezért járunk fejlesztésre, mert általában senkinek sem tetszik a hozzáállásunk... :)

2012. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nekem meg az nem tetszik bárki is kritizálja a feltett kérdésemet és a kérdésem alatt részleteztem hozzá szólásban a dolgot.


Legjobban nagyon haragszom az X Gyógypedagogusra 3 héttel a Mentorságába állása előtt meg gondolta magát és helyette inkább elment tovább képzésre, mint hogy foglalkozon a Fogyatékossággal élő fiatalok munkába integrálásában.


A másik gyógypedagogus nem lett helyette mig a másik csoportban lévő leendő Mentor jelölt gyógypedagogus lehet nem akar részt venni Mentorként.


Hallottam és láttam messziről a dolgot egyik enyhe fokban értelmileg korlátozót fiatal ember kiborult idegileg, amikor meg tudta Októbertől nem mehet a felkészitő foglalkozásban. És kérdezte az X Gyógypedagugust mért nem vállja a Mentorságát ennyit válaszolt neki: semmi köze hozzá mig az X alapitvány vezetője mondta nyugodtan nem minden van úgy ahogy lennie kell.


Mig a fiatalember apja idegesen fel-alá sétált a mobil telefont tartva.

2012. okt. 18. 20:00
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező borzasztó a helyesírásod! Miért kell egyes szavakat nagy betűvel írni? Talán nem Magyarországon élsz?


Egyébként egyetértek veled, meg a felvetett problémával.

2012. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az akasztott ki legjobban be ígérte a nyomorult Gyógypedagógus aki Mentorként ki lett képezve Októberben, lesz megtartva az 1. hónap a 3 hónapból a felkészítő foglalkozásban.


Aztán utolsó hónapban meg gondolhatta magát szánt szándékosan nem vállalta el gondolom keveset a Mentori fizetését.


Sokáig Augusztus előtt azt hittem Szeptembertől indul ez az egész és elviseltem amikor Augusztusban meg tudtam Októbertől indul be. Aztán akadtam ki amikor később tudatosult bennem Szeptemberben Januártól indul be ez a foglalkozás.


Emiatt nem írhatom alá jelentkezőként a szerződésemet és szerződés nélkül páran a környezetemből nem hiszik el nekem hamarosan nem leszek munkanélküli.

2012. okt. 21. 21:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igazad lehet hogy ha egyszer már elvállalta miért mondta le de ennek kb 100 oka lehet

na de az hogy:"Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai iskolát válasza. Csak azért mert esetleg nem vennék fel... egyéb népszerű Egyetemre"

megnézted hogy hány ponttal lehet oda bejutni?

gondolom nem mert akkor nem írnál ilyet rengeteg szakhoz közel sem kel annyi pont mint oda...

de ha meg tanult annyit hogy meglegyen a szükséges pontszáma és érdekli is ez a szak (hisz ha nem érdekli ennyi ponttal nagy valószínűséggel mást választana) miért ne végezhetné el és lehetősége szerint válaszon az állások közül

Meg az is hogy "dolgozni nem akarnak" lehet nem csak abban a munkakörben akarnak dolgozni mint amit csupán érettségivel elválhatnának? és talán ha már éveket végigtanultak csak megtehetik már meg hogy olyan szakmát választanak ami nekik tetszik és ezért még éveket tanulnak


Hatalmas szerencse hogy nem rajtad függ...

2012. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Na, nem tudom olvasol-e még. Aki gyógypedagógus lesz, az


a, államilag finanszírozott szakon végez. Azért güriznek a szülei és fizetnek adót, hogy egy diplomája lehessen a gyereküknek. Ahhoz kezd vele, amihez akar. Közöd hozzá nincs.


b, fizetős szakon végez, ekkor még annyi közöd sincs hozzá, hogy ő melyik szakterületen szeretne elmélyedni.


Tessék szépen megfizetni a magán szakembert, annak úgy diktálsz, ahogyan akarsz.

2020. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,sajnos egyet kell veled értenem.

Magam is érintet vagyok és sajnos azt vettem észre ,hogy a mostani gyogypedagogusok nagy része nem azért tanul gyogypedagogusnak mert szereti a munkáját hanem mert nehezebb szakot nem tudna elvégezni.

Lenézi a fogyatékal élők ,sajnos vannak olyan gyogyledagogusok is akik lenézik a fogyatékal élőket,és max addig akarnak rajtuk segiteni mig gyerekekek (mert addig milyen aranyosak ) a felnőteken meg már nem akarnak.

2020. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#9

Jah,magán szakember hagyuk,én fízetem magán gyogypedagogusnak ,és rohatul nem azt csinálta amit kértem tőle,már mint hiába volt magán nem volt jobb.

Azóta inkább pszichologushoz járok (magánba) ezerszer jobb nem néz le nem mondja meg mit tegyek hanem tényleg segit

2020. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De akkor ennyi, fizettél nem tetszett, váltottál. Nem kell hisztizni, ez egy piac. Nekem is volt olyan fodrász, akinek a munkájával nem voltam elégedett, nem mentem vissza hozzá. Ennyi.
2020. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!