Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia emelt érettségin honnan...

Kémia emelt érettségin honnan tudom, hogy hány tizedesjegyre kell kerekíteni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon bele akarod ásni magad:

[link]

Röviden: Értékes jegyeket kell nézni, vagyis megkeresed a számban az első nem 0 jegyet (ugye ez lehet az első de akár sokadik is), az az első értékes jegy, az ez után jövő (itt már mindegy hogy 0 vagy nem) a 2., a következő a 3., stb. A feladatod, hogy ugyanannyi értékes jegyre kerekíts, mint amennyire pontosak a leírásban levő adatok.

Pl. ha a feladatleírásban ezek a számok vannak: 5,00; 67,3; 783; 0,0345 -> 3 értékes jegyre kell kerekítened, vagyis ha pl. 0,56789 jött ki, ezt 0,568-ra kerekíted.

Ez nagyon szép elmélet, de sokszor látok olyat, hogy a feladat leírásában különböző értékes jegyű adatokat adnak meg, ilyenkor ha jól láttam a javítókulcsban mindkét pontosságút elfogadják.

2012. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem. De pl. ha tegyük fel van egyik anyag 2,51 mol a másik meg 3,0155 és a molszázalékos összetételt kérdezik, akkor a százalékot is három tizedesjegyig kéne magadnom?
2012. okt. 23. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!