Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű kémia vagy...

Emelt szintű kémia vagy biológia érettségit akik tettek már, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem nagyon nehéz? Pontosan milyen részekből áll, és hogy bonyolódik le ez az egész? Miket lehet használni (számológép, periódusos rendszer, képlettárak, hasonlók)? Én idén érettségizem és nagyon félek már...

2012. okt. 27. 10:59
 1/2 bensdorp ***** válasza:

[link]

A vizsgaleírásokban olvasható, mit lehet használni, milyen részeik vannak.

Kinek mi a nehezebb, de a biológiára jóval többet kell készülni, sokkal nagyobb az anyagmennyiség.

És itt találod az elmúlt évek feladatsorait: [link]

2012. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnap voltam emelt bioszon és nehéznek tartottam. Nem azért, mert nem készültem, éppen ellenkezőleg. Szépen ráálltam a sejtbioszra, biokémiára és semmi ilyesmi nem volt. Ehelyett beraktak olyan feladatot, aminek alig van köze a bioszhoz, legalábbis inkább volt szövegértés egy olyan témáról, amit nem nagyon tanul az ember. Emiatt el is vagyok keseredve, mert nem azért tanultam, hogy most ez ilyen legyen, pláne, hogy én voltam májusban is, csak az nem sikerült úgy, ahogy szerettem volna.


A kémia talán annyival jobb, hogy ott nem érhet meglepetés a feladatokban (nem úgy mint a bioszban). Az elmélet egy kötött dolog, vagy tudod vagy nem. A számolás az, ami nehéz, arra sokat kell gyakorolni az Ötösöm lesz kémiából c. kötetből.

2012. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!