Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel fakultációnak...

Mit vegyek fel fakultációnak a németen kívül?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi szeretnék lenni, de mostanában nagyon gondolkozom a banki szakügyintézőn. Ez nem a végleges döntésem, ezért nem szeretnék csak ez alapján fakot választani. Mindenesetre leginkább irodai munkában tudnám elképzelni magam.

Tantárgyakhoz fűződő viszonyaim:

Német: nagyon szeretem és bármivel fogok foglalkozni, biztosan hasznát veszem, ezért ez lesz az egyik fakom.

Angol: Szeretem, hasznos, de nincsen hozzá tehetségem.

Matek: Nem igazán szeretem, mert nincs hozzá túl jó logikám, de egy négyest gyakorlással év végére mindig összehozok.

Fizika: Nem igazán érdekel, de jó vagyok belőle. A megértős résszel szoktak problémáim lenni, de meg szoktak oldódni.

Kémia: Nem szeretem és nehezen értem meg.

Biológia: Utálom.

Földrajz: Amíg jó tanárom volt belőle, addig szerettem. Most már nem.

Informatika: Nagyon nem vagyok jó belőle. Még a legegyszerűbb dolgokat is képes vagyok másnapra elfelejteni.

Történelem: Régebben, amíg jó tanárom volt belőle, addig az egyik kedvenc tantárgyam volt. Most már csak az elmegy kategóriába tartozik, mert jó tanári magyarázat nélkül nem tartom olyan érdekesnek.

Magyar: Nem a kedvencem, de mivel viszonylag érdekesen mondja el a tanárom és nem kell érteni (mint pl. a matekot), ezért jó vagyok belőle.

Készségtantárgyak: Irtó béna vagyok bennük.


Előre is köszi a segítséget.



2012. okt. 21. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Infot írtam volna, ha nem olvasom el teljesen a kérdésedet. Biztos nem csak gyakorlás kérdése?
2012. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltad az összes tárgyat, és semmit se szeretsz, mert nem érted. Lehet kéne rá időt szánni, mert szorgalommal mindent meglehet érteni. Ha meg bankban akarsz dolgozni szerintem te is tudod, hogy a matekot kell felvenned. Meg amúgyis, manapság a legtöbb egyetemen matematika érettségi kell a felvételihez. (kivétel orvos, jogász, bölcsész)
2012. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát az infóval úgy vagyok, hogy órán amikor valami új dolgot tanulunk, akkor a tanár megmutatja kivetítőn, azután kapunk egy feladatsort, aminek a megoldásához szükség van arra, amit előző órákon tanultunk. Ha valakinek problémája van, ahhoz a tanár odamegy. Hát hozzám elég sokat szokott járkálni, mert ha valamit megmutat a vetítőn, annak mire végigmutogatja a lépéseit, már elfelejtem az elsőt. Illetve nem emlékszem arra, amit előző órákon csináltunk. Volt olyan, hogy a dolgok elfelejtését megpróbáltam úgy elkerülni, hogy aznap amikor tanultunk új dolgot el akartam kezdeni otthon gyakorolni, de már akkorra elfelejtettem.... És még csak nem is bonyolult programozást veszünk, hanem ez megy már wordnél meg excelnél is...

Ami pedig a megértős tárgyakat illeti. Az, hogy "nehezen értem meg" és " A megértős résszel szoktak problémáim lenni, de meg szoktak oldódni. " az nem azt jelenti, hogyha foglalkozok vele, akkor egyáltalán nem értem meg. Egy idő után mindig sikerül, így kémiából meg fizikából is négyes vagyok.

2012. okt. 22. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem jegyzetelsz? :D
2013. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szöllöcukor hiányod van. Reggelente vegyél be egy-két szemet, meg napközben is egy párat. Egész nap kb. 5-6 szemet. Az segít, hogy meg tudjál dolgokat jegyezni.
2013. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a tippet :)
2013. jún. 29. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!