Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mérnöktanár-informatikus...

Ha mérnöktanár-informatikus mesterképzési diplomával helyezkedek el tanárként középiskolában, akkor a közalkalmazotti bértábla szerint milyen besorolásba esek: G vagy H?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon klassz kérdés:) Szerintem tedd fel az illetékes minisztériumnak. Ugyanis a bértáblába sorolásnál még nem volt Bologna és még nincs megfeleltetve a Bsc és Ma képzés ennek.

De szerintem mivel az Ma váltja az egyetemi képzést G lesz.

2009. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi nem jól írtam H-t akartam mondani.

De mivel tudtommal a törvényben nincs benne a munkáltó nem köteles megadni.

2009. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2009.jan. 1.-től érvényes közalkalmazotti bértábla

A közalkalmazottak előmeneteli és illetményrendszere


60. § E törvény biztosítja a közalkalmazott számára a közalkalmazotti pályán való előmenetel lehetőségét.


61. § (1) A közalkalmazotti munkakörök az ellátásukhoz jogszabályban előírt iskolai végzettség, illetve állam által elismert szakképesítés, szakképzettség, doktori cím, tudományos fokozat, valamint akadémiai tagság alapján fizetési osztályokba tagozódnak:


a) az "A" fizetési osztályba


aa) a legfeljebb alapfokú iskolai végzettséghez kötött munkakör,


ab) az alapfokú iskolai végzettséget nem igénylő szakképesítéshez kötött munkakör;


b) a "B" fizetési osztályba


ba)


bb) az alapfokú iskolai végzettséget igénylő szakképesítéshez kötött munkakör;


c) a "C" fizetési osztályba


ca) a "B" fizetési osztály bb) pontjában említett szakképesítésre épülő szakképesítéshez kötött munkakör,


cb)


cc) a középiskola utolsó évfolyamának elvégzését igénylő szakképesítéshez kötött munkakör,


cd) a középiskolai végzettséghez kötött munkakör;


d) a "D" fizetési osztályba


da) a "C" fizetési osztály cb)-cc) pontjában említett szakképesítésre épülő szakképesítéshez kötött munkakör,


db) a középiskolai végzettséget igénylő szakképesítéshez kötött munkakör;


e) az "E" fizetési osztályba


ea) az egyetemi, főiskolai végzettséget nem tanúsító felsőfokú szakképesítéshez kötött munkakör,


eb) a középiskolai végzettséghez kötött akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképesítéshez kötött munkakör;


f) az "F" fizetési osztályba


a főiskolai végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör;


g) a "G" fizetési osztályba


a főiskolai végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez és a munkakör betöltéséhez jogszabályban előírt szakvizsgát vagy jogszabályban azzal egyenértékűnek elismert vizsgát igazoló oklevélhez kötött munkakör;


h) a "H" fizetési osztályba


ha) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör,


hb) a főiskolai végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör és ehhez az oklevélhez kapcsolódó tudományos fokozat;


i) az "I" fizetési osztályba


ia) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez és a munkakör betöltéséhez jogszabályban előírt szakvizsgát vagy jogszabályban azzal egyenértékűnek elismert vizsgát igazoló oklevélhez kötött munkakör,


ib) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör és 1984. szeptember 1-je előtt doktori cselekmény alapján szerzett egyetemi doktori cím, vagy egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevél és 1984. szeptember 1-je után szerzett egyetemi tudományos fokozat (dr.univ.);


j) a "J" fizetési osztályba


ja) az egyetemi végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevélhez kötött munkakör és a felsőoktatásról szóló törvény szerinti tudományos fokozat,


jb) a Magyar Tudományos Akadémia hazai rendes és levelező tagsága, az akadémiai doktori cím.

2009. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz! Ezt én is olvastam, csak pont arról nincs benne semmi amit én szeretnék tudni! Ennyit a magyar jogszabályokról: lóf*sz sincs bennük rendesen leírva!
2009. aug. 10. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Anno mikor kezdték az OKJ-s képzéseket én végeztem egy felsőfokút. Végig míg tanultunk arról volt szó ,hogy ez a bértábla szerint D kategória lesz. De Sajna a törvényi felsorolásnál ez nem szerepelt és a mai napig nem szerepel. S a munkáltatóm nem adta meg. Mondván nem olyan a munkaköröm ahol ezt meg kéne adni. Sajnos a bérek még mindig csak adhatók. Van olyan ismerősöm aki pl diplomás ápoló és gasztroenterológiai asszisztensként dolgozik: mivel az asszisztensi munkához nem kel diploma nem kapja meg a diplomás bért.
2009. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!