Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a logika. Nagy gond?

Nem megy a logika. Nagy gond?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok közgazdász szakon. Nagyon jó vagyok matekból, az érettségim is kitűnő lett. Semmi problémám semmivel, és imádom. De ha elkezdek gondolkozni egy egyszerű kisgyerekeknek készített logikai feladaton, azon rengeteget kell gondolkodnom, és mintha leblokkolnék.


Miért van ez. Például egy ilyen feladat:

"Két kis mókus 30 szem mogyorón osztozott. Az egyik annyiszor két mogyorót kapott, ahányszor hármat a másik. Hány mogyorót kapott az egyik, hányat a másik?"


Megoldása sokkal több időt vesz igénybe, és egyszerűen mintha leblokkolnék. Hogyan lehetne ezen javítani?Ez nagyon kiesett nálam gyerek korban.


2012. nov. 2. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy inkább a szövegértéssel van problémád?Írod,hogy jó vagy matekból.Ez sima matek feladat,csak jól kell értelmezni a szöveget.
2012. nov. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

30=X(3+2)

X=6

egyik 12-t (2X) kap a másik 18-at (3X)


dejóvagyok :)

2012. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De, lehet, hogy a szövegértés. Egy idő után ki tudom számolni, de mennyi idő után. A szöveges feladatokból mindig is rossz voltam.
2012. nov. 2. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!