Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag támogatott tanfolyam...

Wartew kérdése:

Államilag támogatott tanfolyamon vettem részt és nem fejeztem be, most követelnek tőlem 130. 000 Ft mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2009-ben elkezdtem a tanfolyamot. az elvégzése előtt sajnos súlyos testi sértésért pár hónapra börtönbe kerültem. Kértem hogy engedjék el a tartozást méltányossági alapon, mondván hogy én be akartam fejezni és addig rendszeresen be is jártam már csak két hónap lett volna hátra. ma kaptam egy levelet a munkaügyi központól azóta először, hogy máig sem teljesítettem a tartozás rendezését, durván 130.000 Ft-ról van szó. mit tehetek most kérlek segítsetek, a levélben azt írták hogy pénzbehajtáshoz folyamonak ha 15 napon belül nem fizetem be de ez fizikai képtelenség.

2012. nov. 6. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Megvan még a szerződésed? önhibádon kívűl hagytad abba a tanfolyamot tehát nem kell fizetned.vagyis nem kéne.menj be a munkaügyi kp-ba és keresd meg azt aszemélyt aki a tanfolyamokkal foglalkozik,normális hangon,udvariasan próbáld vele tisztázni az ügyet...vigyed a papírjaidat,a szerződést a tanfolyamról,meg vmit amivel igazolni tudod hogy börtönbe voltál.
2012. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért az vitatható hogy önhibádon kívül hagytad-e abba, ugyanis te nem akartad abbahagyni a tanfolyamot, de elkövettél egy olyan dolgot amiért szabadságvesztés jár.
2012. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A súlyos testi sértés nem követhető el gondatlan alakzatban, tehát nem önhibáján kívül nem tudta folytatni. Nincs mit tenni, csak egyezkedni tudsz. Kérj részletfizetést.
2012. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek de a 3-ik válaszadónak van igaza olyan szempontból hogy a munkaügyibe is ezt mondták a börtön az önhibámból volt nem ők kényszerítettek rá. az más kérdés hogy történt a büntett kocsmai verekedés vége lett ez de ez senkit nem érdekel amit meg is értek csak nem tudom mihez kezdjek ezzel a dologgal. telefonon azt mondták hogy kérhetek részletfizetést de az legalább havi 15 ezer lesz amit nem tudok kifizetni mivel keresek 65000 ft-ot és abból kell meg élnem ezt nem részletezem mindenki tudja milyen kiadások vannak. szóval ha tényleg annyit állapítanak meg akkor mit tudok tenni?
2012. nov. 6. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!