Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötös szóbeli középszinten...

Ötös szóbeli középszinten informatika érettséginél? Tényleg inkább a "színjáték" mintsem a tudás számít?

Figyelt kérdés

Ugye 30 pontot kell elérni, ebből 12 a valós tudás osztályzása, a többi a kommunikáció, megfelelő szavak használata, és hasonlók. Van egy infós blog, ott azt írta a szerkesztő, hogy te vagy a színész, és a tanárok - bizottság a közönség...

Tényleg ennyire nem a tudáson múlna?

Mennyi esély van egy informatikából, és angolból is egy ötös feleletre?

Maximum pontszámot kellene elérnem mindkettőből, hogy összességében ötöst kapjak az angolra, és informatikára is.

Infóból a 20 tétel annyira nem tűnik nehéznek, mondhatni mindennapi dolgok, de egyszerre lesz nekem a szóbeli, és félek is, hogy eléggé lefogok blokkolni ott helyben, de addig biztosan, amíg a tételt ki nem húzom, és már az sem jó.

Esetleg ha valaki járt már hasonló cipőben, azt szívesen fogadnám, jól jönne... de aki nem és tanácsol/mond valamit, azt megköszönném! :)


Egyébként azért kellene, mert az ECDL vizsgát akkor kiválthatnám, az angolt pedig szimplán csak a saját közérzetem miatt. Na meg a jobb eredmény ígyse-úgyse utolsó szempont, akár továbbtanul az ember akár nem.



2012. nov. 7. 23:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ez nagy baromság,dehogyis! a tudás fog számítani amit az adott tételről fogsz mondani ill. hoyg milyenre írtad az írásbelit. Én 5ös lettem és megkaptam az ecdl-t szerintem te is startolj rá mert jól jöhet ez a papír esetleg egy álláskeresésnél
2012. nov. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

A tudás számít, de mondjuk nem kell oda valami sokat tudni...

Az infó érettségi jóformán egy vicc, elég könnyen megcsinálható max pontra, pláne közép szinten.

2012. nov. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat! :)
2012. nov. 8. 18:30
 4/18 anonim válasza:
Én is infóból és angolból voltam (2 éve/tavaly), a szóbeli mindkettőnél 100% lett, pedig egyikből sem voltam zseni (összesen 85 és 82%-osak lettek). Fontos a tudás persze, de jó "szerepléssel" sokat húzhatsz rajta.
2012. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: neked annyira nem volt nehéz feladatot, mert alapból 80% fölöttről indultál, nekem csak igenközel van hozzá, így kicsit "aggodalmasabb" még fejben is elgondolni hogy ötöst kellene/akarok szerezni, mint kicsit lazábban venni, és esetleg úgy lefelelni.


Na mindegy, tényleg köszönöm, zöld kezet adom mindenkinek!

2012. nov. 9. 00:14
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem kell nagyon ráparázni.

Emlékszem én emelt infón kaptam ki azt az egy tételt (könyvtár...) aminek kb semmi köze nincs az informatikához és csak egyszer átfutottam, mégis összesen csak 2 pontot vontak le. (Bár a mai napig nem tudom mire.)


Közép szinten ennél csak könnyebb lesz, szóval ne aggódj.

2012. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, majd elfelejtettem, érdesem megvenni az érettségis felkészítő könyvet, ha azt mondjuk 2* elolvasod, akkor sima ügy lesz!


Láttam van több is már, én ezt használtam, még emeltre is bőven elég volt: [link]

2012. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére ez a könyv része volt az iskolai tankönyveknek, ebből dolgozzuk ki a tételeket, nagyon korrekt, én is csak ajánlani tudom annak, aki majd esetleg ezeket olvassa.


Attól félek, hogy elég sok tétel van, és minden egyes kis, fontos információt lehetetlen lesz majd elmondanom ott helyben, szerintem. Bár a fene tudja. Jó sok idő lesz üldögélnem, gondolom az izgulás nagyrésze, de valamennyi része biztosan elmúlik azalatt, és eszembe jutnak majd a dolgok.


Egyébként a tanárok hogy ülnek, nekem hogy kell majd ülnöm? Velem szemben ül majd 3 tanár, vagy hogy kell elképzelni? :)


Köszi a tanácsot és az infót, zöldkezek továbbra is mentek!

2012. nov. 9. 16:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez is ugyan olyan, mint a többi érettségi.

Bemész, megkapod a tételt és leülsz egy helyre kidolgozni.

Ha kész vagy ( és eltelik x idő), akkor odahívnak a tanári asztalhoz, ahol a bent ülő tanároknak el kell mondani a kidolgozott tételt, itt-ott belekérdeznek közben/utána és ennyi.

Egyáltalán nem vészes a dolog, illetve ha valami nem megy ált. nem szoktak szívatni nagyon. (Főleg mivel közép szinten a saját tanáraid vannak bent, a saját sulidban vagy.)

2012. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na, meglátjuk milyenek lesznek, nem volt gázos egyáltalán. Legalábbis az írásbeli előtt jobban izgultam... itt megérkezés után még izgulni sem volt időm, lol. :)
2012. nov. 22. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!