Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötös szóbeli középszinten...

Ötös szóbeli középszinten informatika érettséginél? Tényleg inkább a "színjáték" mintsem a tudás számít?

Figyelt kérdés

Ugye 30 pontot kell elérni, ebből 12 a valós tudás osztályzása, a többi a kommunikáció, megfelelő szavak használata, és hasonlók. Van egy infós blog, ott azt írta a szerkesztő, hogy te vagy a színész, és a tanárok - bizottság a közönség...

Tényleg ennyire nem a tudáson múlna?

Mennyi esély van egy informatikából, és angolból is egy ötös feleletre?

Maximum pontszámot kellene elérnem mindkettőből, hogy összességében ötöst kapjak az angolra, és informatikára is.

Infóból a 20 tétel annyira nem tűnik nehéznek, mondhatni mindennapi dolgok, de egyszerre lesz nekem a szóbeli, és félek is, hogy eléggé lefogok blokkolni ott helyben, de addig biztosan, amíg a tételt ki nem húzom, és már az sem jó.

Esetleg ha valaki járt már hasonló cipőben, azt szívesen fogadnám, jól jönne... de aki nem és tanácsol/mond valamit, azt megköszönném! :)


Egyébként azért kellene, mert az ECDL vizsgát akkor kiválthatnám, az angolt pedig szimplán csak a saját közérzetem miatt. Na meg a jobb eredmény ígyse-úgyse utolsó szempont, akár továbbtanul az ember akár nem.



2012. nov. 7. 23:46
1 2
 11/18 anonim válasza:
én is most megyek nekem legalább 23 pont kell, egy két tételt leszámítva tényleg nem nehezek. ami a szereplést illeti, lényeg az hogy magabiztosan add elő, mert ha ki is hagysz valamit akkor se lesz annyira észrevehető. Sok sikert!
2012. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Meglesz a 23 pontod, hidd el. Ki is hagytam pár dolgot, mert a vírusokat húztam, és nem említett 2 vagy 3 alfajt... viszont mondtam helyettük mást, kés kérdésre is válaszoltam, gyakorlatit is megcsináltam.


Nekem 30/30 pont kell az ötöshöz, na most gondold el... :P


Sok szerencsét, reméljük a legjobbakat! :)

2012. nov. 22. 19:26
 13/18 A kérdező kommentje:

Mindkét érettségim teljes pontszámú lett, így csak biztatni tudok mindenkit, hajrá! :)


Ha az írásbeli jó, és a szóbelin tudsz mindent korrektül (ahogy írtam is, nem feltétlenül 100%-ra), akkor szinte biztosan felfelé fognak kerekíteni.


Sok sikert mindenkinek, srácok-lányok!

Ha túl vagytok rajta, esetleg írjatok, kíváncsi vagyok nektek hogy sikerült, mi a véleményetek, meglátásotok, akár az értékelésről, akár bármiről. :)

2012. nov. 23. 20:51
 14/18 anonim válasza:
Utolsó vagyok ma voltam szóbelizni, az operációs rendszerek kezelőfelületét húztam. Volt benne szerintem pár hiányosság de csak egyet kérdezett a tanár. A gyakorlati is ment. Holnap tudom meg a pontokat, majd írok milyen lett.
2012. nov. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
30/30 lett és még szóbeli dicséretet is kaptam. Szerintem az tetszett a tanárnak hogy nem nagyon néztem a jegyzeteimet meg folyamatosan mondtam.
2012. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Gratula! :) Melyik témát húztad?


Látod, én angolból kaptam dicséretet pont ugyanezért. Infóból nem tudom miért, nem is hiányzik, meg ez így szóban jól esett, de esetleg valami papírt is adhattak volna, vagy egy sort közbeszúrni a lapra, hogy kiemelkedő eredményéért dicséretben részesítem... :)

Na, de ez már csak részletkérdés.


Tanulság: minden tételről tudni valamennyit (legjobb, ha sokat, de nem kell könyv szerint, lényeg hogy legyen miről beszélni, én pl. az A4-es két oldalát 6-7 percen át mondhattam), és kiöltözni, nagyon szépen. Nagyon sokat nyom a latban.

2012. nov. 27. 21:31
 17/18 anonim ***** válasza:
Üdv, nekem harmadikán van a szóbeli, az írásbeli eddig 100%, meglátjuk ezt is. Egy tippet tudok adni, az pedig az, hogy érdekességeket is próbáljatok keresni a tételbe, mert ha betesznek egy matektanárt, azt nem fogja érdekelni az, hogy hogyan működik a winchester, de ha megemlíted, hogy abban van egy kis motor, ami hihetetlenül pontos, és másodpercenként akár ötvenszer is tud pozicionálni a 200 km/h-van pörgő lemezen, akkor az olyan lesz, amit csak te mondtál el, ment is vele idő, érdekes is, még nem szakosnak is, és teljesen a témába vág.
2012. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Üdvözlet!


Elsősorban sok szerencsét kívánok a szóbelidhez, de így hogy ilyen példát mondtál, azt hiszem ez fölösleges is. :)

Szerencsére túl vagyok a dolgon + 1 másik tantárgyon is, így marad majd májusra a 3 kötelező tantárgy, na, azoktól már kicsit jobban félek egyébként...

2012. dec. 29. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!