Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám motiválni magam...

Hogyan tudnám motiválni magam a (hosszútávú) tanulásra?

Figyelt kérdés

Általánosba elég jó voltam, mindig 4.5 felett volt az átlagom, de amikor bekerültem a gimnáziumban félévről-félévre romlottak a jegyek. Tavaly már azon kellett aggódnom, hogy ne bukjak és most is például fizikából csak két 1-esem van. Egyszerűen semmi sem érdekel, kivéve talán a történelmet, a biológiát és az irodalmat.


Néha megpróbáltam megnyomni az iskolát, de beteljesült a "minden csoda 3 napig tart" mondás és elég gyorsan ráhagytam.


Na de a lényegre térve, hogy tudnám motiválni magam a tanulásra, lehetőleg hosszútávon?


16/F



2012. nov. 13. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 16 évesen már a továbbtanulás legyen a cél.

Találd ki, hogy mi szeretnél lenni. Nyilván olyan dolgokkal szeretnél foglalkozni később is, amit most szeretsz, tehát töri, irodalom biosz. Ezekre feküdj rá.


Itt már szerintem nem az a lényeg, hogy hanyas a jegyed vagy az átlagod, sokkal fontosabb hogy amiben jó vagy/érdekel abban legyén minél jobb, hiszen később ez fog számítani. Biztos hallod hogy hányan panaszkodnak hogy ennyi és ennyi diplomával sokan el sem tudnak helyezkedni. Ez valószínű azért van, mert bár van diplomájuk ez nem sokat ér ha csak "megvan".

Ha nagyon jó vagy abban amit csinálsz lesz jó munkád is.


Én például mindig is matekból angolból és számtechből voltam jó, ez érdekelt. Gimiben ezeket nyomtam nagyon, és mivel érdekelt szívesen csináltam nem kellett motiváció.

Most programozóként dolgozok már jópár éve, és hidd el nem számít hogy mennyit tanultam a törit vagy mást, viszont a matek, számtech az fontos volt. A nyelv meg mindenkinek az manapság.

2012. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lala98 válasza:
2012. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!