Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utálom már.! Mit tennétek? 14/l

Utálom már.! Mit tennétek? 14/l

Figyelt kérdés

pályaválasztás és iskola választás előtt állok.. van egy suli..még nem voltam de nagyon tetszik 14.évfolyam elvégzése után 3szakmát (vegyes profilú gazdálkodó, mezőgazdasági technikus, vidékfejlesztési technikus) és egy érettségi bizonyítványt kapok, de koleszos lennék.. ez mind szép és jó.. csak ugye vannak anyámék.. egyszerűen képtelenség leülni velük beszélgetni.. ma voltam abban az iskolában amibe küldeni akarnak.. háát baromira nem vonz.. 12évfolyam 1szakma..(ápolónő) +érettségi.. holnap lenne az "én sulimban" a nyílt nap.. annyira vártam..de persze anyámnak ezt is el kell ba*nia.. miután üvöltve a hajamnál fogva elrángatott az ágyam másik végébe és kb. 5× megpofozott megmondta hogy menjek a f*ba k*rvának..de azt ne várjam hogy anyagilag támogatni fog.. Most komolyan anya ez?? utálom!!

[bocsi a hibákért de sírva írtam az egészet.. alig látok..]



2012. nov. 15. 20:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
"menjek a f*ba k*rvának..de azt ne várjam hogy anyagilag támogatni fog." ha oda megyek tovább ahova nem ők akarják
2012. nov. 15. 20:14
 2/21 A kérdező kommentje:
*ha nem.. bocsi.. :|
2012. nov. 15. 20:15
 3/21 A kérdező kommentje:

vagyis jó az első.. "menjek a f*ba k*rvának..de azt ne várjam hogy anyagilag támogatni fog." ha oda megyek tovább ahova nem ők akarják

komolyan nagyon kész vagyok.. srry

2012. nov. 15. 20:15
 4/21 anonim válasza:
79%

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ennyire nem képes egy anya. Nekem pont, hogy szimpatikus volt, hogy érettségi mellé még három szakmát is ad az iskola, amibe menni szeretnél.

Nincs esetleg más, akivel meg tudnád beszélni? Édesapád, Nagyszülők, Testvér?

Édesapád mit tesz olyankor, amikor anyukád bántalmaz (mert valljuk be, hogy ez már bántalmazás). Tudod, hogy ezt börtönnel büntetnék, ha feljelentenéd, ugye?

Az iskolában nem tudsz segítséget kérni tanároktól, igazgatónőtől?

Kitartást kívánok, remélem, hogy hamarosan megoldódik a gond.

Talán segíteni nem tudtam, de tudd, hogy nem vagy egyedül. Nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned!

2012. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
beszélj ofőddel, ha nagy a gáz akkor intézkednek
2012. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%
Gondolom anyukad felnott fejjel praktikusan gondolkidik. A mezogazdasag nagyon nem megy, ellenben apolonobol hiany van, tehat nem lennel munkanelkuli.
2012. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Hűűű, hát nem lehet egyszerű. Amúgy sem jöttök ki, vagy csak a pályaválasztás miatt?

Engem is nehezen engedtek koleszba, de ennyire nem volt gáz.

A helyzet az, hogy egyik sulival sem mennél túl sokra. :( Az ápolónői szerintem egy szép szakma, de megélni belőle? Meg ha nem is vonz, akkor azért anyukád ezt megérthetné.

Nincsenek nagyszüleid, akik esetleg beszélhetnének anyukáddal?

2012. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Csak a pályaválasztás miatt hisztizik.. azelőtt soha nem ütött meg.. SOHA..apum hallgat.. ő meg rendőrtisztnek küldene..az is gyönyörű lenne olyan térddel ami 300m futástól kiugrik.. -.- nagymamámék (és az egész család) "a maradj a szomszéd városban mert az közel van" alapelv után menne..
2012. nov. 15. 20:31
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem irigyellek, nekem sincsenek túl rózsás emlékeim kamaszkoromból (bár nekem nevelőanyám volt egy „fura szerzet”).

Gondolom már sokat beszéltetek a pályaválasztásodról… miért gondolja úgy anyád, hogy jó lenne neked ápolónőnek menned? Mondtad neki, hogy nem szeretnél? Azért szerintem az ápolónőség egy olyan szakma, amihez kell indíttatás. Közgazdász lehetsz úgy, hogy nem szereted csinálni, de ha emberekkel foglalkozik valaki, pláne, hogy beteg emberekkel, nem engedheti meg magának, hogy utálja a dolgot (persze, tudom, sok utálatos ápolónő van, de ez nem jó).

Senki sem akarhatja, hogy eggyel több idegbeteg, undok ápolónő gyilkolja az embereket (már átvitt értelemben gyilkolja, azzal, hogy nem foglalkozik velük, vagy rettentően szemét).


Egyébként a vicc az, hogy nálunk (Bp.) az egészségügyi, ápolónőképző sulikat hívták k**vaképzőnek. :) No meg, ha csak az ápolónőkről kialakult sztereotípiákat nézzük, ők hetyegnek a dokikkal, elég ritkán hallani olyat, hogy egy „mezőgazdasági technikusnő” ledér életet élt.


Apáddal nem tudsz beszélni erről? Azt kéne legalább kibuliznod, hogy a nyílt napra legalább elmehess(etek). Ők voltak a veled a másik suliban a nyílt napon? Nekik bejött?

Miért gondolják szerinted a másik suliról a rosszakat? Ismerik azt?


Egyébként ha mégsem lenne más választásod, azzal tudlak biztatni, hogy áplóként az USA-ban nagyon szépen lehet keresni.

2012. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Anyám gyakorlatilag elküldene bármilyen puruttya sz*r szakképző iskolába csak ne menjek koleszba.. jó megértem hogy félt de könyörgöm..apámal szintén képtelenség beszélni.. nagyon befolyásolja anyám. -.-

gyakorlatilag le sz*rják a sulit,, mikor meg akartam mutatni annak az iskolának a videóját ami nekem tetszik meg sem nézték.. a 2. mondat után kimentek.. "csinálj amit akarsz" és nem is értem mi bajuk van vele.. egyszerűen annyira be vannak gyöpösödve hogy az fáj.. (szó szerint,,) és nem is a pofonok fájtak.. hanem az hogy az ANYÁM le k*rvázot..

2012. nov. 15. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!